Pasaulyje

2016.07.18 08:57

B. Obama: išpuolis prieš policiją Baton Ruže – „bailių darbas“

BNS2016.07.18 08:57

JAV prezidentas Barackas Obama pasmerkė „bailų“ išpuolį, per kurį Luizianos sostinėje Baton Ruže sekmadienį buvo nušauti trys policininkai, o dar trys buvo sužeisti.

„Antrąkart per dvi savaites policijos pareigūnai, kurie kiekvieną dieną rizikuoja gyvybėmis dėl mūsų, atlikdami savo darbą, buvo žudomi per bailų ir smerktiną išpuolį“, – sakoma B. Obamos pranešime.

„Tai yra atakos prieš viešuosius tarnautojus, teisinę valstybę ir civilizuotą visuomenę – ir jos turi liautis“, – pabrėžė prezidentas.

Per kitas šaudynes, įvykusias anksčiau šį mėnesį Teksaso valstijos mieste Dalase, penki policininkai buvo nušauti per demonstraciją, išprovokuotą incidentų, per kuriuos policija nušovė du afroamerikiečius, kurių gyvenimo paskutinės akimirkos buvo nufilmuotos, o tie vaizdo įrašai žaibiškai išplito internete.

B. Obama pabrėžė, kad policininkai, į kuriuos buvo šaudoma Baton Ruže ir Dalase, buvo „mūsų tėvynainiai amerikiečiai, dalis mūsų bendruomenės, dalis mūsų šalies, turintys žmonių, kurie juos mylėjo, kuriems jie buvo reikalingi ir kuriems dabar reikia, kad mes – visi iš mūsų – būtume geriausi“.

B. Obama, pirmasis JAV prezidentu tapęs afroamerikietis, jau ne kartą ragino užtikrinti rasinę vienybę.

Per atminimo ceremoniją Dalase jis tvirtino, kad „mes nesame tokie susiskaldę kaip atrodome“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.