Pasaulyje

2021.06.10 08:21

JAV: Baltarusija nebekontroliuoja Rusijos pajėgų šalyje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.10 08:21

Amerikos ambasadorė Baltarusijoje pareiškė, kad Rusijos kariuomenė šalyje jau veikia be Aliaksandro Lukašenkos žinios.

Maskva ir Minskas neskelbia, ką Lukašenka sutarė su Vladimiru Putinu, bet šiemet šalių pajėgos planuoja rekordinį pratybų skaičių pagal penkerių metų senumo bendradarbiavimo sutartį. Būta ir pranešimų, kad Rusija atidarys tris naujas bendras karines bazes. Iki pernykščių protestų A. Lukašenka priešinosi nuolatinių Rusijos bazių atidarymui.

Žinios. JAV: Rusijos kariuomenė Baltarusijoje jau veikia be Aliaksandro Lukašenkos žinios

Jungtinės Amerikos Valstijos pernai po 12 metų pertraukos paskyrė ambasadorę Baltarusijoje, bet jos Minskas neįsileidžia ir ji dirba iš Vašingtono. Julie Fisher Senato komiteto posėdyje atsakinėjo senatoriams, ką tik grįžusiems iš susitikimų su Baltarusijos opozicija Vilniuje. Ambasadorė sakė, kad jau greitai bus paskelbtos naujos sankcijos režimui ir kad NATO ypač seks šį rudenį rengiamas Rusijos ir Baltarusijos pratybas „Zapad“.

„Lukašenkos noras didinti priklausomybę nuo Rusijos bet kurioje įmanomoje sferoje atvedė jį prie taško, kai iš tiesų jis beveik nebeturi balso dėl to, kokių karinių veiksmų Rusija nuspręstų imtis Baltarusijoje. Per jo valdymo dešimtmečius kariuomenė ir saugumo pajėgos buvo integruojamos vis glaudžiau. Svarbu pripažinti, kad Rusijos kariuomenė yra Baltarusijoje. Tai ne nauja. Dabar klausimas – kiek jos dar bus. Pabrėšiu, kad šie metai yra didžiųjų Rusijos karinių pratybų „Zapad“ metai, labai atidžiai stebime, kaip jos plėtosis, kokio pobūdžio kariai ir įranga bus permesta į Baltarusiją, ir kiek jos pasiliks“, – aiškino paskirtoji JAV ambasadorė Baltarusijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.