Pasaulyje

2016.07.17 17:41

Graikija kaltina prieglobsčio prašančius turkų perversmininkus neteisėtu atvykimu

BNS 2016.07.17 17:41

Aštuonis turkų karininkus, kurie po nesėkmingo perversmo Turkijoje sraigtasparniu pabėgo į Graikiją, sekmadienį prokuroras apkaltino neteisėtu atvykimu ir Graikijos oro erdvės pažeidimu, sakė jų advokatas.

Tie vyrai, kurie paprašė prieglobsčio Graikijoje, šeštadienį atskrido kariniu sraigtasparniu, pasiuntę nelaimės signalą oro uosto Graikijos šiaurės rytuose esančiame Aleksandrupolyje pareigūnams.

Jie buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn už neteisėtą atvykimą į Graikiją, sakė jų advokatė Ilja Marinaki, kuri pridūrė, kad pirmadienį jie stos prieš teismą.

Advokatė nurodė, kad jie tebėra areštuoti ir nesusisiekė su savo šeimomis.

Prieglobsčio prašytojai tvirtina, kad nedalyvavo puče Turkijoje ir kad į Graikiją pabėgo gelbėdami savo gyvybes, „kai policininkai pradėjo į juos šaudyti“.

I. Marinaki pridūrė, kad tie kariškiai, kurie visi yra vedę ir kurių amžius – virš keturiasdešimties, baiminasi dėl savo ir savo šeimų saugumo.

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu sakė, kad Ankara paprašė Atėnų atgal parsiųsti tuos karininkus, tarp kurių yra du majorai ir kurie į Graikiją pabėgo po vėlai penktadienį nepatenkintų karių surengto bandymo nuversti prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą.

Nepavykęs sąmokslas Turkijoje pareikalavo daugiau kaip 250 gyvybių.