Pasaulyje

2016.07.17 14:05

Ministerija siūlo susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Ankarą ir Stambulą

LRT.lt 2016.07.17 14:05

Užsienio reikalų ministerija (URM) Lietuvos piliečiams rekomenduoja artimiausiu metu susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Turkijos miestus Ankarą ir Stambulą. 

Vykstantiems URM rekomenduoja atidžiai stebėti saugumo situaciją vietoje ir palaikyti ryšį su savo kelionių operatoriumi ir/ar aviakompanija.

Šiuo metu Turkijoje esančius Lietuvos piliečius ministerija ragina vengti masinio susibūrimo vietų, ypač demonstracijų, ir išlikti budrius. Taip pat rekomenduojama vadovautis vietos valdžios institucijų, viešbučių ar kelionių organizatorių rekomendacijomis.

Lietuvos ambasados Turkijoje duomenimis, padėtis Turkijoje stabilizavosi, Ankaros ir Stambulo oro uostų darbas yra atnaujintas, tačiau dalis skrydžių dar nėra vykdomi. Tikimasi, kad pagrindiniai Turkijos oro uostai nuo pirmadienio dirbs pilnu pajėgumu.

Turkijoje esantys LR piliečiai pagalbos gali kreiptis į LR Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiais telefonais  +370 706 5 2444, +37069983537.

URM primena, kad, keliaujant į kitus Turkijos regionus, galioja ankstesnės rekomendacijos, kurias galima rasti paspaudus šią nuorodą.

Informacija dėl įspėjimo lygio bus atnaujinta liepos 18 d. 12 val.