Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.17 16:25

Įkaitų drama Armėnijoje: ginkluoti užpuolikai įsiveržė į policijos nuovadą

15min.lt, LRT.lt 2016.07.17 16:25

Sekmadienį ginkluoti vyrai įsiveržė į policijos nuovadą Armėnijoje. Įkaitais laikomi bent keli žmonės. Teigiama, kad užpuolikai reikalauja, jog į laisvę būtų paleistas opozicijos lyderis Jirairus Sefilyanas, sulaikytas vasaros pradžioje. Naujausiais duomenimis, žuvo vienas žmogus.

Per incidentą Jerevano mieste, Erebuni rajone, užimant nuovadą žuvo mažiausiai vienas žmogus, dar keli sužeisti.

„Grupė ginkluotų vyrų įėjo į policijos pulko Jerevane patalpas ir grasindami smurtu laiko įkaitus“, – sakoma Armėnijos nacionalinės saugumo tarnybos pareiškime. Vienas užpuolikų sakė, kad tarp įkaitų yra šalies policijos vado pavaduotojas.

„Interfaks“ agentūros žiniomis, du įkaitai išlaisvinti per Armėnijos specialiųjų tarnybų operaciją. Skelbiama, kad Armėnijos pareigūnai derasi su policijos pastatą sostinėje užėmusia ginkluota grupe.

Parlamentaras Nikolas Pašinianas žurnalistams anksčiau patvirtino, kad policijos ir vidaus pajėgų pastatą Jerevano Erebunio rajone užgrobusi grupė įkaitais laikė aštuonis policininkus, tarp jų – Armėnijos policijos vado pavaduotoją generolą majorą Vardaną Egiazarianą.

N. Pašinianas nuo ryto buvo incidento vietoje ir derėjosi su pagrobėjais. 

N. Pašiniano nufilmuota medžiaga:

Pasak jo, ta ginkluota grupė „reikalauja respublikos vadovybės atsistatydinimo ir savo bendražygio Žirairo Sefiliano išlaisvinimo“.

Ž. Sefilianas yra armėnų opozicinės pilietinės iniciatyvos „Steigiamasis parlamentas“ koordinatorius, jis ten yra laikomas dėl kaltinimo neteisėtai įsigijus ir laikius ginklą.

Užsienio žiniasklaida praneša, kad opozicijos lyderio šalininkai šį išpuolį vadina perversmu Armėnijoje.

„Mes jau užėmėme vieną policijos pastatą Erebuni rajone“, – ginkluoti užpuolikai paskelbė socialiniuose tinkluose.

„Reuters“ praneša, kad socialiniuose tinkluose pasirodė daug dezinformacijos – šalininkai neva skelbiasi užėmę dar bent kelis pastatus ir nori sudaryti įspūdį, kad perversmas šalyje išties prasidėjo.

Ž. Sefilianas buvo sulaikytas birželio 20 dieną. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jis su grupe asmenų suplanavo pasitelkiant ginkluotas grupuotes užgrobti pastatus ir telekomunikacijos priemones, tarp jų – Jerevano televizijos bokštą.

Tyrimo duomenimis, grupės nariai nusikalstamus veiksmus planavo vykdyti balandžio mėnesį padidėjus įtampai Kalnų Karabacho konflikto zonoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi