Pasaulyje

2016.07.17 22:26

Perversmo Turkijoje organizavimu apkaltintas dvasininkas kirto R. T. Erdoganui

15min.lt 2016.07.17 22:26

Dėl karinio perversmo Turkijoje apkaltintas islamistų dvasininkas Fetullah Gulenas turi kitokia nuomonę. Bendraudamas su žurnalistais jis išsakė savo spėliones, kad šią revoliuciją sugalvojo pati Turkijos valdžia, rašo „The Guardian“.

Pensilvanijoje, JAV, gyvenantis dvasininkas susitiko su žurnalistais ir davė retą interviu, kuriame atmetė visu Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano kaltinimus.

„Nemanau, kad pasaulis tiki prezidento Erdogano pareiškimais“, – apie Turkijos lyderio mestus kaltinimus kalbėjo F. Gulemas.

Pasak jo, šis perversmas gali būti surežisuotas pačios Turkijos valdžios, kad vėliau dėl jo kaltinimai būtų adresuoti dvasininko šalininkams.

Paklaustas, ar įvykus perversmui jis grįžtų gyventi į Turkiją, F. Gulemas iškėlė laisvės klausimą.

Aš labai ilgiuosi savo tėvynės. Tačiau yra dar vienas svarbus faktorius – tai laisvė. Dabar aš esu čia, toli nuo politinių Turkijos problemų ir gyvenu kartu su savo laisvėmis“, – tikina nuo 1999 metų JAV gyvenantis F. Gulemas.

Vos numalšinus penktadienio naktį kilusį karinį sukilimą Turkijos prezidentas R. T. Erdoganas prabilo, kad jį galėjo organizuoti senas jo priešininkas R. Gulemas.

Šeštadienį jis paragino JAV išduoti dvasininką Turkijai, kad šis galėtų atsakyti už revoliucijos kurstymą.

„Kreipiuosi su šiuo raginimu į Ameriką, kreipiuosi su šiuo raginimu į poną prezidentą (Obamą)“, – kalbėjo R. T. Erdoganas Stambule susirinkusiais miniai jo palaikytojų.

Pasak jo, jeigu JAV ir Turkija iš tikrųjų yra strateginės partnerės, tuomet JAV prezidentas padės R. T. Erdoganui dėl F. Guleno.

Šiuos raginimus JAV jau spėjo įvertinti. Šalies valstybės sekretorius Johnas Kerry paragino Turkiją pasidalinti savo turimais įkalčiais prieš F. Guleną ir pažadėjo padėti atliekant tyrimą dėl karinio perversmo.