Pasaulyje

2016.07.16 14:58

Lietuvė Turkijoje: iki šiol rankos dreba

ELTA2016.07.16 14:58

Per karinį perversmą Turkijoje buvusios lietuvės pasakojo apie patirtą stresą ir baimę, kad prasidėjo perversmas.

„Naktį čia tokie šūviai buvo, kad galvojau, jog viskas – karas prasidėjo. Gyvenime nieko tokio nepatyriau, dar iki šiol rankos dreba“, – pasako dėl savo saugumo besimainanti ir dėl to savo vardo nenorėjusi įvardinti lietuvė, kuri atostogauja Marmaryje. 

Ji pasakojo naktį girdėjusi šalie viešbučio malūnsparnius, kurie skraidė be šviesų, šūvius.

„Aš gyvenime to nesu girdėjusi, tai galvojau, kas čia per garsai? Iš pradžių galvojau, gal čia fejerverkai. (...) Kaip pasakojo personalas, pas mus viešbutyje slėpėsi policija užsidariusi, o šalia už dviejų šimtų metrų – penkių žvaigždučių viešbutyje – kareiviai. Aš net nejudėjau nei prie langų, niekur , išsijungėme visas šviesas. Mes iš kambario neišėjome“, – pasakojo lietuvė.

Šeštadienio rytą, pasak jaunos moters, situacija atrodo jau ramesnė, šūvių nebegirdėti, tačiau gatvėse matyti daug policijos.

„Mes iki trečiadienio būsime. (...) Kur mes dabar su lagaminais į gatvę eisime? Viešbutyje sėdime ir tiek, į keliones nevažiuojame, sėdime ir laukiame. Dabar nieks nešaudo, dabar ramu“, – pasakojo lietuvė.

Kita Stambule gyvenanti lietuvė Gretė pasakojo, kad šeštadienio rytas atrodo ramus, bet į darbą ji šiandien neišėjo.

„Nuėjau miegoti 6 val. ryto. Visą naktį skraidė kariniai lėktuvai ir greičiausiai mėtė signalines bombas, nes garsas buvo milžiniškas, nuo jo drebėjo namas ir langai. Kadangi gyvenu apie du kilometrus nuo Bosforo tilto girdėjau labai daug šūvių. Vienu metu nustojo veikti televizorius“, – pasakojo Gretė. 

Iš pradžių jai atrodė, kad patys turkai galvojo, esą visas tas perversmas pigus šou tam, kad Turkijos Prezidentas gautų daugiau valdžios, bet dabar jau niekas nebesupranta, kas tikra.

„Mano viešbutis, kuriame dirbu, yra prie pat Stambulo mero ofiso, tai kolegos pranešė, kad pirmiausia kareiviai užgrobė tą pastatą, bet po poros valandų išsiskirstė. Visą naktį baubė mečetės net ne tam skirtu laiku. Gana šiurpi naktelė. Laukiu naujienų, kas čia bus, nes po dviejų savaičių manęs aplankyti turi atvažiuoti šeima, dėl to jaudinuosi labiausiai“, – pasakojo Gretė.