Pasaulyje

2021.06.09 09:50

Bidenas vyksta į Europą susitikti su sąjungininkais ir su Putinu

ELTA2021.06.09 09:50

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį ryte pradeda pirmąją savo kaip prezidento kelionę į Europą. Jo laukia susitikimai su G7, Europos Sąjungos bei NATO partneriais, o po to – su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

78 metų J. Bidenas pirmiausia vyksta į Jungtinę Karalystę ir nuo penktadienio iki sekmadienio bus viename Kornvalio pajūrio kurorte.

Iš ten prezidentas vyks į Vindzoro pilį aplankyti karalienės Elžbietos II, po to skris į Briuselį, į aukščiausiojo lygio susitikimus su NATO ir ES lyderiais, o kitą trečiadienį Ženevoje susitiks su V. Putinu.

Pasauliui vis dar kovojant su koronavirusu ir jo padaryta žala, J. Bidenas rengia diplomatinį maratoną siekdamas susigrąžinti itin svarbią JAV lyderystę.

Tačiau be tiesioginių iššūkių, susijusių su vakcinų donoryste skurdesnėms valstybėms skatinimu ir popandeminės ekonomikos gaivinimu, J. Bideno darbotvarkėje numatytas dar didesnis uždavinys – sutelkti prieš Rusiją ir Kiniją šiek tiek išsibarsčiusią demokratinių valstybių grupę.

„Tai yra lemiamas mūsų laikmečio klausimas, – prieš kelionę rašė J. Bidenas laikraščiui „The Washington Post“. – Ar demokratiniai aljansai ir institucijos, gausiai kūręsi praėjusiame amžiuje, įrodys savo sugebėjimą kovoti su šiuolaikinėmis grėsmėmis ir priešininkais? Manau, kad atsakymas yra taip. Ir šią savaitę Europoje mes turėsime galimybę tai įrodyti.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt