Pasaulyje

2016.07.15 19:29

J. Kerry: niekur nėra tokio teroristų lopšio kaip Sirijoje

Atvykęs į Maskvą paraginti glaudžiau bendradarbiauti siekiant taikos Sirijoje Amerikos valstybės sekretorius pabrėžė, kad niekur nėra tokio teroristų lopšio kaip Sirijoje.

Apie tiesioginį karinį bendradarbiavimą, kaip anksčiau pranešta, ketvirtadienį vykusiame susitikime su Vladimiru Putinu nekalbėta, teigia Kremlius. O penktadienį vykęs susitikimas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu prasidėjo nuo tylos minutės, pagerbiant išpuolio Prancūzijos Nicoje aukas.

„Mes su Prancūzija reiškiame visišką pasibaisėjimą šiomis neįtikėtinomis žudynėmis. Problema ta, kad man, kitiems užsienio reikalų ministrams, šalių lyderiams tai tenka daryti vos ne kas savaitę. Ir niekur nėra tokio teroristų lopšio kaip Sirijoje, todėl žmonės visame pasaulyje laukia, kad mes rastume kuo greitesnių ir veiksmingesnių būdų, kad jie pajustų – viskas, kas įmanoma padaryta suvaldyti teroro rimbą, suvienyti pasaulį kovai su nihilistiniu ir nedoru požiūriu į gyvybę ir mirtį“, – įkvepiančiai kalbėjo J. Kerry.