Pasaulyje

2016.07.14 17:39

Ekspertai: Sirijos režimas vis dar turi cheminio ginklo atsargų

ELTA 2016.07.14 17:39

Cheminio ginklo draudimo organizacija (OPCW) teigia turinti duomenų, kad Sirijos režimas vis dar turi cheminio ginklo atsargų. Iš tikrųjų Basharas al-Assadas visas chemines kovines medžiagas jau turėjo būti atidavęs sunaikinti, informuoja agentūra AFP.

OPCW generalinis direktorius Ahmetas Uzumcu Hagoje pareiškė, kad OPCW ekspertai rado įrodymų apie penkias papildomas chemines kovines medžiagas. Iki šiol Damaskas to „dar deramai nepaaiškino".

Po pokalbių su OPCW Sirija prisipažino „tyrinėjanti ir kurianti dar vieną kovinę medžiagą", sakoma organizacijos pareiškime, kurį trečiadienį gavo agentūra AFP. „Nauja informacija“, kurią pateikė Damaskas, iš dalies smarkiai skiriasi nuo ankstesnių duomenų ir kelia naujus klausimus.

OPCW yra viena Jungtinių Tautų (JT) remiamų organizacijų, stebinčių, kaip laikomasi tarptautinės konvencijos dėl cheminio ginklo draudimo. B. al-Assadas 2013 metų spalį sutiko sunaikinti visas savo šalies cheminio ginklo atsargas, kad išvengtų JAV oro antskrydžių. OPCW tada likvidavo visas žinomas Sirijos atsargas.

Konfliktas Sirijoje 2011 metų pavasarį prasidėjo pradžioje taikiais protestais prieš B. al-Assadą, tačiau jie buvo numalšinti. Tada kilo pilietinis karas, per kurį jau žuvo daugiau kaip 280 000 žmonių.