Pasaulyje

2021.06.07 11:03

JAV prekybos sekretorė: kibernetinės atakos prieš JAV jau tampa norma

ELTA2021.06.07 11:03

Nuolatinės kibernetinės atakos, nukreiptos į viską, pradedant verslu ir baigiant pagrindine infrastruktūra, tampa naująja norma, sekmadienį sakė JAV prekybos sekretorė Gina Raimondo.

JAV verslininkai ir įstatymų leidėjai kovoja ir turi daug ką padaryti, kad sustiprintų kibernetinę apsaugą po gegužę surengtos atakos prieš didžiausią šalies dujotiekį, sakė ji ABC laidoje „This Week“.

„Mes turėtume manyti, taip pat ir įmonės turėtų manyti, kad šios atakos tęsis ir, maža to, dar gali intensyvėti“, – sakė ji.

Baltieji rūmai praėjusią savaitę paskelbė laišką verslo lyderiams, ragindami juos rimčiau žvelgti į kibernetines atakas, per kurias įsilaužėliai faktiškai paima įmonių sistemas įkaitais, kol bus sumokėti pinigai, sakė ji.

„Akivaizdu, kad privatus sektorius turi būti budresnis... įskaitant mažas ir vidutines įmones. Be to, prezidentas (Joe) Bidenas aiškiai pasakė, kad mes ketiname nuveikti daugiau“, – sakė G. Raimondo, turėdama galvoje prezidento numatytus didelės apimties infrastruktūros gerinimo darbus.

Amerikos darbo vietų plane, kuris užstrigo Kongrese, yra numatyta 20 mlrd. JAV dolerių valstijoms ir vietovėms atnaujinti savo energetikos infrastruktūros apsaugą. Dar 2 mlrd. dolerių skiriami elektros tinklų apsaugai didelės rizikos vietovėse sustiprinti.

Įsilaužimų pėdsakai veda į Rusiją, nors JAV pareigūnai formaliai neapkaltino Kremliaus. J. Bidenas kitą savaitę Ženevoje ketina susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Kibernetinės atakos „bus svarbiausias darbotvarkės punktas“, sakė G. Raimondo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.