Pasaulyje

2021.06.07 10:52

Armėnijoje suimtas buvęs kariškis, kaltinamas šnipinėjimu Azerbaidžano naudai

ELTA2021.06.07 10:52

Armėnijos Nacionalinio saugumo tarnyba (NST) kaltina šnipinėjimu Azerbaidžano naudai buvusį kariškį, kuris, pasak pareigūnų, perdavinėjo Azerbaidžanui karines ir valstybines paslaptis, susijusias su Armėnijos ir nepripažintos Kalnų Karabacho respublikos ginkluotosiomis pajėgomis.

Tai sakoma pirmadienį paskelbtame žinybos pranešime.

„Buvęs kariškis ir jo draugas – Armėnijos pilietis, išvažiavo į Turkiją, kur atsidūrė Azerbaidžano specialiųjų tarnybų akiratyje. Jie priėmė pasiūlymą už atlygį imtis veiksmų, darančių žalą Armėnijos teritorijos vientisumui ir saugumui“, – pažymima pranešime.

Pasak Armėnijos pareigūnų, šie asmenys nuvyko į kitą šalį ir ten Azerbaidžano ambasadoje pasirašė verbavimo dokumentus, gavo atitinkamus slapyvardžius ir avansą.

NST taip pat pranešė, kad, vykstant karo veiksmams Kalnų Karabache 2020 metų rudenį, kaltinamieji siuntė Azerbaidžano specialiosioms tarnyboms informaciją apie Armėnijos kariuomenės dislokavimą, vadų asmeninius duomenis, ginkluotę.

„Kaltinamieji davė nuoširdžius parodymus, teismas skyrė jiems kardomąją priemonę – suėmimą“, – pridūrė Armėnijos pareigūnai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt