Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.14 13:36

Naujoji premjerė „Brexit“ veidui B. Johnsonui patikėjo svarbias pareigas

Naujojoje Jungtinės Karalystės vyriausybėje atsirado vieta vienam iš didžiausių „Brexit“ šalininkų – buvusiam Londono merui Borisui Johnsonui, kuris po pasitraukimo iš Europos Sąjungos šalininkų pergalės referendume netikėtai atsitraukė.

BBC praneša, kad naujoji premjerė Theresa May patikėjo jam užsienio reikalų ministro portfelį.

Britanijos pasitraukimo iš ES šalininkų kampanijos veidas ir vėliavnešys, buvęs Londono meras B. Johnsonas visus pribloškė, kai po referendumo pareiškė nesieksiantis perimti ministro pirmininko posto iš atsistatydinti nusprendusio Davido Camerono, nors daugelis prognozavo, kad po „Brexit“ stovyklos pergalės referendume jis pasielgs priešingai.

B. Johnsono paskyrimas ministru tikriausiai nebus sutiktas palankiai Briuselyje, kur greitu metu turėtų prasidėti derybos dėl Britanijos ateities santykių su Europos Bendrija. Tiek vietiniai politikai, tiek Europos spauda neslėpė nuostabos dėl B. Johnsono paskyrimo.

B. Johnsonas pareigose pakeis Philipą Hammondą, kuris tampa iždo kancleriu. Buvęs iždo kancleris George`as Osborne`as nebedirbs šioje vyriausybėje. Buvusi energetikos ministrė Amber Rudd tampa vidaus reikalų ministre.

Michaelis Fallonas tęs gynybos ministro pareigas, o iki 2011 m. šias pareigas ėjęs Liamas Foxas grįžta į vykdomąją politiką ir taps tarptautinės prekybos ministru.

Politologai teigia, kad naujosios premjerės žodžiai apie socialinę lygybę skatinsiančią vyriausybę kol kas neturi pagrindo. Daugelis naujai paskirtų ministrų – senosios konservatorių kartos politikai, kurie yra balsavę prieš progresyvius įstatymus.

Likę ministrai turėtų būti paskirti iki savaitės pabaigos.

Tuo metu Lietuvos užsienio reikalų ministras tikisi, kad dvišaliai santykiai su Didžiąja Britanija ir toliau bus stiprinami. Tai Linas Linkevičius sako sveikindamas naująjį britų užsienio reikalų sekretorių. Sveikinimo laiške naujajam sekretoriui L. Linkevičius rašė esąs įsitikinęs, kad lietuvių bendruomenė Jungtinėje Karalystėje svariai prisidės prie dvišalio dialogo plėtros. L

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi