Pasaulyje

2021.06.05 16:06

Burkina Fase per kruviniausią ataką nuo 2015-ųjų žuvo apie 100 žmonių

papildyta 17.51
BNS2021.06.05 16:06

Burkina Fase per kruviniausią ataką nuo 2015-ųjų žuvo apie 100 civilių, šeštadienį pranešė saugumo šaltiniai ir vietos pareigūnai.

Ataka įvyko naktį iš penktadienio į šeštadienį, kai „ginkluoti asmenys surengė įsiveržimą“ į šiaurinį Solchano kaimą, sakė saugumo šaltinis.

„Aukų skaičius, kuris dar nėra galutinis, siekia apie 100 skirtingo amžiaus vyrų ir moterų“, – nurodė šaltinis.

Vyriausybės atstovas Oussenis Tamboura dėl išpuolio apkaltino džihadistus. Jis pridūrė, kad taip pat sudeginta vietinė parduotuvė bei keli namai, esantys teritorijoje netoli sienos su Nigeriu.

Burkina Faso prezidentas Rochas Marcas Christianas Kabore ataką pavadino „barbariška“.

Nevyriausybinės organizacijos „Armed Conflict Location & Event Data Project“ (ACLED) analitikas Henis Nsaibia teigė, kad tai – daugiausiai aukų pareikalavęs išpuolis Burkina Fase nuo tada, kai maždaug prieš penkerius metus šią Afrikos šalį užplūdo džihadistai, susiję su „al Qaeda“ ir džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS).

„Akivaizdu, kad kovotojų grupės įjungė aukštesnę pavarą, kad pablogintų padėtį Burkina Fase, ir nukreipė savo pastangas į teritorijas, kurios nėra greitai pasiekiamos Prancūzijos vadovaujamos kovos su terorizmu koalicijos, kovojančios su jais trijų valstybių pasienio regione“, – sakė jis.

Nepaisant daugiau nei 5 tūkst. prancūzų karių Sahelio regione, džihadistų atakos dažnėja.

Per vieną balandžio savaitę Burkina Fase buvo nužudyta daugiau nei 50 žmonių, tarp jų du ispanų žurnalistai ir airių gamtosaugininkas. Šalies viduje buvo perkelta daugiau nei milijonas žmonių.

Vyriausybė paskelbė 72 valandų gedulą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt