Pasaulyje

2016.07.13 11:26

Lenkiją skandina liūtys: varšuviečiai trečiadienio rytą į darbus plaukė

15min.lt 2016.07.13 11:26

Kaimyninę Lenkiją jau kelios dienos siaubia rekordinės liūtys ir stiprios audros. Trečiadienio rytą itin nemaloniai jautiesi Varšuvos gyventojai, kadangi Lenkijos sostinėje per kelias valandas iškrito apie pusė mėnesio kritulių normos, tad potvyniai užliejo ne tik gatves, bet ir metro stotis.

Per šešias trečiadienio nakties valandas Varšuvoje iškrito pusė kritulių normos, kiek paprastai Lenkijos sostinei tenka per visą liepos mėnesį. Tad rytas varšuviečiams nebuvo malonus – vandenyje skendo gatvės, kai kuriomis buvo sunku pravažiuoti.

Užpiltos buvo ir trys metro stotys. Kaip praneša tvn24.pl, traukiniai toliau važiavo, tačiau keleiviai negalėjo jų pasiekti, nes užlieti praėjimai.

Rytą, kai keleivių srautas didžiausias, strigo ir autobusų, tramvajų, traukinių eismas. Miesto pietinėje dalyje sunkiai judėjo automobiliai, tad Varšuvą sukaustė milžiniškos spūstys.

Per kelias valandas vanduo šiek tiek nuslūgo, lietus sumažėjo, tad Varšuva po truputį grįžta į kasdienį gyvenimą.

Lenkijos ugniagesiai gelbėtojai pastarosiomis dienomis turi išties daug darbo. Kaip praneša tvn24.pl, per dvi dienas gauta apie 2,2 tūkst. pranešimų dėl audrų ir stiprių liūčių padarytos žalos. Vėtros apgadino ar visiškai suniokojo apie 170 stogų, iš jų – 45 gyvenamųjų namų. Daugiausia gamtos stichijos nemalonumų pridarė Opolės, Lodzės apylinkėse, Mazovijoje. Išsiliejo upės Silezijoje, tačiau vanduo gana greitai slūgsta.

Lenkijos sinoptikų teigimu, liūtys po truputį traukiasi į Rytus, nors lietaus šalyje dar galima sulaukti.