Pasaulyje

2016.07.13 10:45

Kandidatai, kurie gali figūruoti Th. May vyriausybėje

BNS 2016.07.13 10:45

Kai Theresa May trečiadienį perims Jungtinės Karalystės ministro pirmininko pareigas, ji turės paskirti naują ministrų komandą.

Pateikiame kai kurių pagrindinių pretendentų į svarbius postus Th. May vyriausybėje, kurioje, kaip rodo pranešimai, gali būti ir naujas postas dėl „Brexit“, sąrašą.

Philipas Hammondas

Ph. Hammondas, kuris valdant Davidui Cameronui buvo užsienio reikalų ministras, gali tapti T.May finansų ministru, mano kai kurie komentatoriai.

60 metų Ph. Hammondas, kuris nuo pat pradžių rėmė Th. May, yra laikomas stabiliu, net jei ir neįspūdingu patikimu žmogumi.

Nors yra laikomas euroskeptiku, jis per praėjusio mėnesio referendumą, kuris baigėsi šokiruojamu rezultatu už Britanijos išstojimą, rėmė pasilikimo ES šalininkų stovyklą.

George`as Osborne`as

Aktyviai agitavo už tolesnę Britanijos narystę ES.

Nepaisant D. Camerono atsistatydinimo, 45 metų G. Osborne`as išlieka įtakinga figūra Konservatorių partijoje ir galėtų gauti vaidmenį Th. May „Brexit“ ministrų kabinete.

Manoma, kad jis viliasi paskyrimo užsienio reikalų ministru.

Chrisas Graylingas

Ch. Graylingas buvo Th. May kampanijos vadybininkas, nors rėmė „Brexit“, kuriam nepritarė būsimoji ministrė pirmininkė.

Už jo lojalumą gali būti atlyginta paaukštinimu: iš dabartinio Bendruomenių Rūmų lyderio posto į galbūt Th. May vidaus reikalų ministrus.

54 metų Ch. Graylingas yra dar vienas tyliai dirbantis veikėjas, kuris, kaip manoma, neprovokuos trikdančių antraščių.

Andrea Leadsom

A. Leadsom turėjo grumtis su Th. May paskutiniame varžybų dėl lyderio posto rate, bet pasitraukė iš kovos kilus ginčui dėl jos komentarų, kurie rodytų, kad, jos nuomone, ji labiau tinka būti lydere, nes yra motina. Th. May vaikų neturi.

53 metų „Brexit“ šalininkę A. Leadsom, kurios siekį tapti partijos lydere rėmė dešimtys parlamentarų, Th. May į savo vyriausybę galėtų pakviesti pademonstruodama vienybę.

Tarp kitų euroskeptiškų figūrų, kurios gali būti pakviestos, yra dabartinis teisingumo ministras Michaelas Gove`as, kuris taip pat nesėkmingai varžėsi dėl lyderio posto, ir buvęs Londono meras Borisas Johnsonas, kuris nustebino nuspręsdamas nedalyvauti varžybose.

Amber Rudd

Kaip D. Camerono energetikos ministrė A. Rudd buvo laikoma kvalifikuota ir patikima. Ji kovoje dėl lyderio posto nuo pat pradžių rėmė T.May.

A. Rudd, kuri jaunystėje padėjo ieškoti statistų 1994 metų filmui „Ketverios vestuvės ir vienerios laidotuvės“ (Four Weddings And A Funeral), į parlamentą buvo išrinkta 2010 metais, po finansų srityje padarytos karjeros.

52 metų A. Rudd galėtų tapti viena svarbiausių moterų ministrų kabinete, kuriam tik antrą kartą per visą šalies istoriją – po Margaret Thatcher – vadovaus moteris.