Naujienų srautas

Pasaulyje2013.03.24 16:02

Britų policijos ekspertai, tiriantys B. Berezovskio mirties aplinkybes: nuodingų medžiagų nerasta

ELTA 2013.03.24 16:02

Nuodingų medžiagų ieškoję britų policijos ekspertai rusų oligarcho ir Kremliaus kritiko Boriso Berezovskio name „nieko įtartino“ neaptiko. Todėl „dabar vykdomas įprastas tyrimas“, paskelbė policija, kuria remiasi agentūra AFP.

Nuodingų medžiagų ieškoję britų policijos ekspertai rusų oligarcho ir Kremliaus kritiko Boriso Berezovskio name „nieko įtartino“ neaptiko. Todėl „dabar vykdomas įprastas tyrimas“, paskelbė policija, kuria remiasi agentūra AFP.

Britų policijos ekspertai ištyrė, ar rusų oligarchas Borisas Berezovskis netapo išpuolio auka. Pareigūnai, kurie specializuojasi atominio, biologinio ir cheminio pavojaus srityse, apžiūrėjo jo namą netoli Londono, praneša agentūros AFP, dpa, Reuters.

Netrukus po to, kai buvo paskelbta apie 67 metų B. Berezovskio mirtį, prasidėjo spėlionės, nuo ko jis galėjo mirti.

Tai, kad išpuolio galimybė negali būti atmesta, nėra iš piršto laužta. Jau prieš šešerius metus esą ketinta pasikėsinti į B. Berezovskio gyvybę. Oligarchas turėjo būti nušautas, tada sakė vienas liudytojas. Britų agentai perspėjo B. Berezovskį, kuris tada laikinai paliko šalį.

B. Berezovskis vienu savo patikėtinių laikė buvusį rusų šnipą Aleksandrą Litvinenką, kuris 2006-aisiais Londone buvo nunuodytas radioaktyviu poloniu 210. 2012 metų pabaigoje A. vienas Litvinenkos mirties aplinkybes tiriančios valstybinės komisijos narys pareiškė, kad britų vyriausybė turi įrodymų, jog Rusijai tenka atsakomybė dėl Kremliaus kritiko mirties.

B. Berezovskis ne kartą kaltino Kremlių sąsajomis su mįslinga A. Litvinenkos mirtimi. Maskvą kaltino ir A. Litvinenkos našlė.

B. Berezovskio advokatas Aleksandras Dobrovinskis pareiškė, kad jo ginamasis dėl didelių skolų greičiausiai nusižudė. Kiti jo aplinkos žmonės teigia, kad jis patyrė širdies infarktą.

B. Berezovskis turtus susikrovė per privatizaciją dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kai šaliai vadovavo Borisas Jelcinas. Prezidentaujant B. Jelcinui jis buvo laikomas Kremliaus pilkuoju kardinolu, tačiau į Kremlių patekus V. Putinui, užsitraukė jo nemalonę.

2000-aisiais prie Rusijos vairo stojus Vladimirui Putinui, B. Berezovskis persikėlė į Didžiąją Britaniją. Po trejų metų jam buvo suteiktas politinis prieglobstis.

B. Berezovskis iš Londono aktyviai rėmė Rusijos opoziciją, o tai nepatiko rusų žinyboms. Maskva, be kita ko, kaltino jį daugybe ekonominių nusikaltimų ir daug metų reikalavo Londono jį išduoti. Britanija su tuo nesutiko. Dėl B. Berezovskio pašlijo Rusijos ir Didžiosios Britanijos santykiai.

V. Putinas nuolat vadino B. Berezovskį kriminaliniu nusikaltėlių, kuris turi būti teisiamas dėl korupcijos ir mokestinių nusikaltimų.

Po žinios apie B. Berezovskio mirtį Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad B. Berezovskis prieš maždaug dvi savaites ranka rašytame laiške prašė V. Putino „atleidimo už daugybę savo padarytų klaidų“. Jis esą taip pat prašė prezidento pagalbos, kad galėtų grįžti į Rusiją.

Žiniasklaida pastaruoju metu rašė apie dideles B. Berezovskio finansines problemas. Be kita ko, jis esą siūlė pardavimui kai kuriuos kūrinius iš savo didelės meno kolekcijos. Vienas Endžio Varholo (Andy Warhol) darbas praėjusią savaitę „Christie's“ aukcione parduotas už 133 000 svarų.

Pernai B. Berezovskis Londone pralaimėjo teismo procesą prieš savo tautietį oligarchą Romaną Abramovičių. Žurnalo „The Lawyer“ duomenimis, teismo ir advokatams skirtos išlaidos sudarė daugiau kaip 100 mln. svarų.

Aleksejus Venediktovas iš Rusijos stoties „Echo Moskvy“ sakė, kad po proceso B. Berezovskis puolė į gilią depresiją ir todėl buvo gydomas.

Maskva neatmeta, kad B. Berezovskis galėtų būti palaidotas Rusijoje

Maskva pasirengusi svarstyti klausimą dėl valdžios nemalonę užsitraukusio oligarcho Boriso Berezovskio laidojimo Rusijoje, jei būtų gautas atitinkamas prašymas. Tai, remiantis prezidento Vladimiro Putino atstovu Dmitrijumi Peskovu, savo „Twitter“ paskyroje skelbia TV stotis „Dožd“, praneša agentūra „RIA Novosti“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi