Pasaulyje

2021.06.04 10:47

JAV kariai įsiveržė į alyvuogių aliejaus sandėlį Bulgarijoje – „pamanė, kad tai pratybų vieta“

LRT.lt2021.06.04 10:47

JAV kariai netyčia įsiveržė į alyvuogių aliejaus sandėlį Bulgarijoje. Incidentas įvyko dar praėjusį mėnesį, o JAV kariuomenė visai nesenai išsiuntė atsiprašymo laišką sandėlio vadovui, rašo CNN.

173-osios oro desantininkų brigados kariai kelias dienas vykdė pratybas, kurių metu bandė užsitikrinti ir apsaugoti Češnegirovo oro bazę Bulgarijoje.

Gegužės 11 dieną pratybų metu, JAV kariai „užėmė alyvuogių aliejaus mašinų sandėlį“, nes pamanė, kad pastatas yra treniruočių vieta.

Kaip paaiškėjo vėliau, jame įprastai darbavosi alyvuogių aliejaus gamybos procese dirbantys bulgarai.

„Mes nuoširdžiai atsiprašome verslo ir jo darbuotojų“, – buvo paskelbta JAV kariuomenės pareiškime.

Vienas iš sandėlio vadovų Božidaras Dimitrovas teigė nustebęs, kad JAV kariuomenės kariai galėjo taip neapdairiai ir nepamatuotai pasielgti.

„Neturime nieko prieš pratybas, prieš treniruotes, bet problema tame, kad niekas mūsų neatsiklausė prieš įžengdami į sandėlį. Jeigu būtume apie tai žinoję, būtume įspėję savo darbuotojus“, – kalbėjo B. Dimitrovas.

„Viskas atrodė kaip veiksmo filmų scenarijus, kurio nesitikėtum pamatyti realiame gyvenime“, – pridėjo vyras.

Incidento metu sandėlyje darbavosi septyni bulgarai.

Alyvuogių aliejaus firmos vadovai kol kas nesiėmė veiksmų pradėti teisinę bylą prieš JAV kariuomenę ir galimai prisiteisti žalą dėl šio incidento, bet neatmeta, kad to gali imtis ateityje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.