Pasaulyje

2016.07.12 11:09

Kanados Anglikonų Bažnyčia balsavo prieš tos pačios lyties asmenų sąjungas

BNS2016.07.12 11:09

Kanados Anglikonų Bažnyčia pirmadienį minimalia persvara nubalsavo prieš leidimą tuoktis tos pačios lyties asmenims – po beveik savaitę trukusių emocingų debatų dėl tokių sąjungų laiminimo kas treji metai rengiamoje Bažnyčios konferencijoje.

Daugiau kaip 200 delegatų, dalyvaujančių šešių dienų Generaliniame sinode į šiaurę nuo Toronto, atmetė rezoliuciją po daugiau kaip 60-ies kalbėtojų išdėstytų argumentų, daugiausia – „už“.

Tos pačios lyties asmenų santuokos Kanadoje yra legalios nuo 2005 metų ir pirmadienio balsavimo rezultatai priešpriešina Anglikonų Bažnyčią – trečią pagal dydį Kanadoje – su dauguma kanadiečių, tarp kurių yra ir premjeras Justinas Trudeau, neseniai dalyvavęs gėjų parade Toronte.

Kad rezoliucija būtų priimta, reikėjo dviejų trečdalių paramos kiekvienoje iš trijų grupių: pasauliečių, dvasininkų ir vyskupų.

Vyskupai 68,42 proc., o pasauliečiai – 72,22 proc. nubalsavo už rezoliuciją. Tačiau dvasininkai už ją nubalsavo 66,23 proc. – iki dviejų trečdalių pritrūko vos vieno balso.

Balsavimas sukėlė didelį kai kurių dalyvių nusivylimą.

„Man plyšta širdis, kad yra žmonių, kurie gėjų santuokas laiko atskyrimu nuo Dievo ir nuo meilės“, – sakė 24 metų translytis Otavos gyventojas Eliotas Waddinghamas, kuris konferencijoje buvo stebėtojas.

Šis balsavimas, nerimavo E. Waddinghamas, prilygsta „mirties nuosprendžiui“ Bažnyčiai.

„Oho. Vienas balsas, – „Twitter“ parašė kunigas Jeremy Smithas. – Meldžiuosi už visus tuos, ką sužeidė šis anti-LGBTQ balsavimas.“

Elektroninis balsavimas buvo slaptas, delegatų prašymu, kaip privatumo užtikrinimo priemonė.

Anksčiau arkivyskupas Colinas Johnsonas iš Toronto, dėstydamas argumentus už rezoliuciją, pasirėmė ir savo paties dešimtmečius trunkančia santuoka.

„Noriu, kad mano kolegos gėjai ir lesbietės jaustų tą patį džiaugsmą, – sakė C. Johnsonas. – Tikiu, kad tai teisinga.“

Kai kurie kalbėtojai ragino delegatus atmesti rezoliuciją; vienas jų sakė, kad leidimo atveju atsirastų „pasipiktinimo getai“, o keli delegatai aborigenai smerkė tai kaip „šlykštybės“ ir nepaklusimo Dievui toleravimą.

Generalinis sinodas rengiamas kas treji metai ir minimas balsavimas buvo kulminacija darbo, kuris prasidėjo praėjusiam Generaliniam sinodui, Bažnyčios sprendimų priėmimo institucijai, paprašius atitinkamos grupės parengti rezoliucijos projektą.

Net jei jis būtų buvęs priimtas, tokį sprendimą būtų turėjęs patvirtinti kitas Generalinis sinodas 2019 metais, kuris būtų galėjęs padaryti savas pataisas.

Jei rezoliucija būtų buvusi priimta, ji būtų pakeitusi Kanados Anglikonų Bažnyčios santuokos apibrėžimą ir sudariusi sąlygas kunigams tuokti gėjus.

Maždaug 1,6 mln. kanadiečių laiko save anglikonais, nurodo „Statistics Canada“.

JAV Episkopalinė Bažnyčia, vienijanti anglikonus Jungtinėse Valstijose, vienintelė iš Anglikonų Bažnyčių pritaria gėjų santuokoms ir dėl to susiduria su priešiška reakcija. Anksčiau šiais metais anglikonų lyderiai laikinai apribojo JAV Episkopalinės Bažnyčios vaidmenį jų pasaulinėje draugijoje – dėl gėjų santuokų pripažinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt