Pasaulyje

2021.06.02 17:40

Rusijos teismas Kremliaus kritikui Pivovarovui skyrė suėmimą

ELTA2021.06.02 17:40

Rusijos teismas Kremliaus kritikui Andrejui Pivovarovui trečiadienį skyrė kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams, iš teismo salės pranešė jo bendražygiai.

Buvęs opozicinės grupės „Atviroji Rusija“ vykdomasis direktorius su egzilyje gyvenančiu buvusiu naftos magnatu ir Kremliaus kritiku Michailu Chodorkovskiu siejamas A. Pivovarovas buvo išlaipintas iš lėktuvo Sankt Peterburge ir suimtas, antradienį pranešė stebėsenos grupė „OVD-Info“, skelbia „Reuters“.

Policijos veiksmus prieš opozicijos aktyvistus stebinti grupė paskelbė, kad Pulkovo oro uoste buvo sulaikytas A. Pivovarovas, vėliau jis buvo perkeltas į Rusijos tyrimų komiteto biurą.

Ketvirtadienį „Atviroji Rusija“ paskelbė nusprendusi nutraukti veiklą Rusijoje, kad apsaugotų savo narius nuo kalinimo grėsmės.

Rusija 2017 m. Londone įsikūrusią grupę paskelbė „nepageidaujama“ ir uždraudė jos veiklą. Grupės nariai Rusijoje toliau tęsė savo veiklą, pasivadinę tuo pačiu vardu, tačiau kaip atskiras juridinis asmuo, ir siekė apsisaugoti nuo persekiojimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt