Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.12 00:09

„Brexit“ sugrąžino A. Merkel populiarumą Vokietijoje

15min.lt 2016.07.12 00:09

Vokietijos nacionalinio transliuotojo ARD atlikta apklausa parodė, kad Jungtinės Karalystės sprendimas palikti Europos Sąjungą, sugrąžino sąjungos svarbą skelbiančios kanclerės Angelos Merkel populiarumą.

Per paskutinius dešimt mėnesių reitinguose smarkiai smukusi kanclerė birželio mėnesį atgavo 9 procentus. 59 proc. vokiečių apklausoje teigė, kad „yra patenkinti Merkel lyderyste“.

Savaitgalį „Die Welt“ ir „Stern“ žurnalų apklausos skelbė, kad A. Merkel pasitiki apie 48 proc. vokiečių.

Vokietijos lyderės reitingas buvo gerokai nusmukęs po sprendimo pakviesti į Vokietiją visus į Vakarų Europą besiveržusius migrantus. Kritiką žėrė ne tik oponentai, bet ir Krikščionių demokratų partijos Bavarijos atšaka.

Referendumas išgąsdino

Sugrįžti populiarumui birželio mėnesį padėjo per visą Europą nuvilnijusi „Brexit“ kampanijos sėkmė Jungtinėje Karalystėje ir noras išlaikyti sąjungą tokią stiprią, kokia ji buvo prieš britų sprendimą.

Danijoje prieš britų referendumą net 41 proc. žmonių norėjo panašaus referendumo dėl likimo ES, tačiau dabar jų skaičius sumažėjo iki 32 proc.

Kopenhagos universiteto politikos mokslų profesorė Marlene Wind teigė, kad šis britų referendumas buvo pavojaus skambutis Europai, kuris privertė nubusti.

„Niekas nebenori įsivelti į tokią sumaištį, kuri ištiko britus“, – teigė ji, komentuodama „Brexit“ „The New York Times“. Ekspertė pridūrė, kad britų žingsnis europiečių akyse atvėrė riziką, kurią galėtų sukelti panašus poelgis.

Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų vadovė Marine Le Pen skelbė apie būtinybę surengti panašų referendumą savo šalyje, tačiau apklausų rezultatai neturėtų kelti optimizmo.

Dauguma prancūzų priešinasi tokio referendumo rengimui, o 61 proc. teigė, kad balsuotų prieš ES palikimą, jei toks klausimas būtų keliamas.

Panašiai reagavo ir Suomija. 68 proc. suomių balsuotų už likimą ES, nors dar kovo mėnesį ateitį sąjungoje matė tik 57 proc.

Net ir euroskeptiškoje Italijoje tik 28 proc. palaiko išstojimo idėją, o likusieji beveik vienbalsiai ragina stiprinti dalyvavimą ES.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi