Pasaulyje

2016.07.11 20:25

Pietų Sudano prezidentas nurodė nedelsiant laikytis paliaubų

ELTA2016.07.11 20:25

Po kelias dienas trukusių įnirtingų mūšių Pietų Sudane prezidentas Salva Kiiras pirmadienį nurodė nedelsiant laikytis paliaubų. Kariniai veiksmai turi būti nutraukti 18.00 val. vietos laiku (17.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku), per valstybinę televiziją sakė informacijos ministras Michaelis Makuei. Anot jo, visi vyriausybinių pajėgų vadai privalo laikytis dekreto, kontroliuoti savo dalinius ir ginti civilius gyventojus bei jų turtą. Turi būti garantuotas visų etninių grupių saugumas, pridūrė ministras, kurį cituoja agentūra AFP.

Sostinėje Džuboje prieš tai S. Kiiro daliniai kovėsi su buvusio jo priešininko ir dabartinio viceprezidento Rieko Macharo pajėgomis.

S. Kiiras patikino ir toliau norįs bendradarbiauti su R. Macharu. Kodėl mūšiai atsinaujino, kol kas neaišku. Nežinoma ir tai, kokią įtaką prezidentas ir viceprezidentas šiuo metu turi savo daliniams.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki Moonas tuo tarpu paragino Saugumo Tarybą nedelsiant skelbti Pietų Sudanui ginklų embargą.

Jau 2013-aisiais krikščioniškame Pietų Sudane, kuris 2011 metais išsikovojo nepriklausomybę nuo musulmoniško Sudano, kilo pirmieji pilietinio karo neramumai. Prieš trejus metus tūkstančiai žmonių žuvo, 2,5 mln. buvo priversti palikti savo gimtąsias vietas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt