Pasaulyje

2016.07.11 17:20

JAV planuoja siųsti dar 560 karių į Iraką

BNS2016.07.11 17:20

Netikėto vizito į Iraką atvykęs JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris pirmadienį pranešė, kad Jungtinės Valstijos planuoja siųsti į šią šalį dar 560 karių, kurie turės atstatyti neseniai iš džihadistų susigrąžintą aviacijos bazę, ruošiantis ilgai lauktam Mosulo perėmimui.

Didžioji dalis naujųjų karių užsiims Kajaros aviacijos bazės, esančios maždaug už 60 kilometrų į pietus nuo Mosulo, atstatymu. Tarp jų bus inžinerinių, logistinių ir kitų pajėgų, sakė A.Carteris Bagdade. Amerikiečiai padės Irako saugumo pajėgoms, kurios planuoja apsupti ir perimti šį strategiškai svarbų miestą.

„Šios papildomos JAV padėjos suteiks šiai kampanijai (papildomų) unikalių pajėgumų ir būtiną paramą Irako pajėgoms kovoje svarbiu momentu“, – sakė A.Carteris iš anksto pasiruoštoje kalboje.

Apie šį prezidento Baracko Obamos sprendimą jis pranešė kreipdamasis į karius Bagdado oro uoste. Po šio JAV kontingento papildymo, apie kurį pranešta praėjus trims mėnesiams nuo paskutinio pranešimo apie pajėgų sustiprinimą, Irake tarnaus 4 647 kariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt