Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Popiežius Pranciškus susitiko su popiežiumi emeritu Benediktu

ELTA 2015.09.08 13:45

Popiežius Pranciškus sraigtasparniu nuskrido į vasaros rezidenciją Kastel Gandolfą, kur pietavo su savo pirmtaku popiežiumi emeritu Benediktu, informuoja AP.

Popiežius Pranciškus sraigtasparniu nuskrido į vasaros rezidenciją Kastel Gandolfą, kur pietavo su savo pirmtaku popiežiumi emeritu Benediktu, informuoja AP.

Vatikanas pranešė, kad popiežiai susitiko sraigtasparnio nusileidimo aikštelėje ir kartu nuvažiavo į Kastel Gandolfą. Koplyčioje, kurioje jie kartu meldėsi, popiežius emeritas pasiūlė popiežiui Pranciškui klauptą, kuriuo tradiciškai naudojasi popiežius. Pranciškus atsisakė prie klaupto melstis vienas. Jis popiežiui emeritui Benediktui pasakė, kad jie yra broliai. Popiežiai kartu meldėsi prie to paties klaupto.

Pagrindinėje Kastel Gandolfo aikštėje šeštadienį susirinko per tūkstantį žmonių, norėjusių pamatyti pirmą tokį susitikimą šiuolaikinėje katalikų Bažnyčios istorijoje.

Vatikano atstovas Federico Lombardi sakė, kad, jo žiniomis, Benediktas išreiškė nuolankumą naujajam popiežiui, o Pranciškus padėkojo Benediktui už jo vadovavimą Bažnyčiai.

Vatikanas pildo Benedikto norą po atsistatydinimo gyventi uždarą gyvenimą, todėl susitikimas nebuvo transliuojamas per Vatikano televiziją. Bus išplatintos tik kelios Vatikano fotografo darytos nuotraukos ir galbūt vėliau pasirodys trumpas vaizdo įrašas. Vatikanas taip pat pranešė, kad po susitikimo nebus išsamaus pranešimo.

Planuojama, kad popiežius emeritas Kastel Gandolfo rezidencijoje gyvens, kol balandžio pabaigoje jam bus paruošta rezidencija Vatikane.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi