Pasaulyje

2021.06.01 19:25

Ambasadorius Paulauskas pradėjo pirmininkavimą UNICEF metinei sesijai

LRT.lt2021.06.01 19:25

Birželio 1 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas pradėjo pirmininkavimą metinei Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Vykdomosios valdybos sesijai. 

Metinės sesijos metu bus apžvelgiama UNICEF veikla 2020 metais ir organizacijos atsakas į COVID-19 pandemijos sukeltus iššūkius, teigiam Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

„COVID-19 pandemija paveikė visų mūsų gyvenimą, bet skaudžiausias jos pasekmes pajuto vaikai. Skaičiai pribloškia – dėl pandemijos uždarius mokyklas apie 1,6 milijardo vaikų negalėjo lankyti pamokų. Pandemija pablogino ir taip sudėtingą mergaičių padėtį – išaugo diskriminacijos, smurto ir priverstinių ankstyvų santuokų skaičius. Daugelis mergaičių į mokyklas jau nebegrįš“, – sakė ambasadorius R. Paulauskas metinės sesijos atidarymo kalboje.

Prasidėjus COVID-19 pandemijai, UNICEF drauge su COVAX tinklo partneriais ėmėsi besivystančias šalis aprūpinti vakcinomis, vien per šiuos metus patiekiant 2 mlrd. dozių vakcinos. Prie šio tikslo prisidėjo ir Lietuvos Vyriausybė, Ukrainai, Sakartvelui ir Moldovai perdavusi 200 tūkstančių vakcinos prieš COVID-19 virusą dozių.

Sesijos metu UNICEF Vykdomosios valdybos valstybėms narėms taip pat bus pristatytas Strateginio veiklos plano 2022-2025 metams projektas, kuris apibrėš organizacijos programas ir veiklos kryptis artimiausiems ketveriems metams.

„Pirmininkavimo metu ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeidžiamų visuomenės grupių apsaugai. Džiugu, kad pandemijos akivaizdoje UNICEF ne tik ieško inovatyvių sprendimų, siekiant užtikrinti vaikų švietimą, sveikatos priežiūros paslaugas, rutininius vaikystės skiepus, bet didelį dėmesį teikia ir psichinei vaikų sveikatai“, – pabrėžė Lietuvos nuolatinis atstovas.

UNICEF yra 1946 metais JT Generalinės Asamblėjos Niujorke įkurta 190 šalių ir teritorijų veikianti pagalbos organizacija, siekianti gelbėti vaikų gyvybes, ginti vaikų teises, padėti vaikams pilnai įgyvendinti savo galimybes.

UNICEF Vykdomoji valdyba, bendradarbiaudama su UNICEF sekretoriatu, nustato strategines JT vaikų fondo veiklos kryptis, vykdo jo veiklos priežiūrą bei kontrolę, vertina programas bei priemones, priima sprendimus dėl veiklos efektyvumo didinimo bei bendradarbiavimo su išorės partneriais. UNICEF taip pat yra viena pirmųjų specializuotų JT agentūrų, savo veikloje pasitelkianti naujausias technologijas – dirbtinį intelektą duomenų surinkimui ir analizei, pokalbių robotus informacijai apie COVID-19 realiu laiku teikti daugiau nei 100 pasaulio kalbų.

Ambasadorius R. Paulauskas UNICEF Vykdomajai valdybai pirmininkaus iki 2022 metų sausio. Lietuva UNICEF Vykdomosios valdybos nare trijų metų kadencijai tapo 2019 metais. UNICEF Vykdomosios valdybos sesija vyksta birželio 1-4 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt