Pasaulyje

2016.07.10 12:18

Australijos premjeras skelbia laimėjęs parlamento rinkimus

ELTA2016.07.10 12:18

Praėjus daugiau kaip savaitei po parlamento rinkimų Australijoje ministras pirmininkas Malcolmas Turnbullas skelbia laimėjęs balsavimą. Tai jis pareiškė sekmadienį po to, kai opozicinė Leiboristų partija pripažino pralaimėjusi praėjusį šeštadienį vykusius rinkimus, praneša agentūra AFP.

„Šiandien man paskambino (leiboristų vadovas) Billas Shortenas ir pasveikino su perrinkimu, – sakė vyriausybės vadovas. – Mes laimėjome rinkimus“.

Nors rinkimų rezultatai dar nėra galutinai aiškūs, B. Shortenas prieš tai pareiškė pasveikinęs M. Turnbullą su jo pergale. „Neabejotina, kad ponas M. Ternbelas ir jo koalicija formuos naują vyriausybę“, – teigė jis.

Sekmadienį vis dar buvo neaišku, kam atiteko penki parlamento mandatai. Kol kas vyriausybei suformuoti reikalingos 76 vietų iš 150 daugumos žemuosiuose parlamento rūmuose neturi nei M. Turnbullo koalicija, kurią sudaro Liberalų bei Nacionalinė partijos, nei leiboristai. Stoties ABC skaičiavimais, M. Turnbullas gali tikėtis 74 mandatų. Tačiau koalicija nepraranda vilties, kad jai atiteks dar du mandatai iš penkių, kurie nėra aiškūs.

Leiboristai kol kas turi 66 vietas. Dar penkis mandatus pasidalijo nepriklausomi kandidatai. Trys jų jau pažadėjo savo paramą galimai M. Turnbullo mažumos vyriausybei.

Pastarieji metais Australijos politikoje buvo audringi: nuo 2013-iųjų šalis turėjo keturis premjerus. M. Turnbullas į valdžią atėjo rugsėjį, kai Liberalų partijoje pakeitė savo pirmtaką Tony Abbottą. Tačiau buvusio bankininko ir milijardieriaus populiarumas nuo tada sumenko.