Pasaulyje

2016.07.09 16:31

Britanijos vyriausybė atmetė peticiją dėl pakartotinio „Brexit“ referendumo

BNS2016.07.09 16:31

Didžiosios Britanijos vyriausybė šeštadienį oficialiai atmetė daugiau negu 4,125 mln. žmonių pasirašytą peticiją, raginančią surengti pakartotinį referendumą dėl Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungoje.

„Mes, pasirašiusieji, raginame JD (Jos Didenybės) vyriausybę įgyvendinti taisyklę, kad tuo atveju, jeigu sprendimas pasilikti arba pasitraukti yra pagrįstas mažiau negu 60 proc. balsų, o aktyvumas mažesnis negu 75 proc., turėtų būti rengiamas kitas referendumas“, – sakoma kreipimesi.

Per birželio 23 dieną vykusį plebiscitą balsuotojų aktyvumas buvo 72 proc., o 52 proc. dalyvių (17,4 mln. žmonių) palaikė požiūrį, kad Britanija turėtų išstoti iš Europos Sąjungos.

Peticijų komisija privalo nuspręsti, ar kreipimasis turi būti perduotas svarstyti parlamentui, jeigu jį pasirašo bent 100 tūkst. žmonių.

Daugiau negu 77 tūkst. parašų už pakartotinį referendumą buvo pripažinti suklastotais.

Savo atsakyme vyriausybė pažymėjo, kad parlamento priimtame įstatyme dėl ES referendumo mažiausio rinkėjų aktyvumo kriterijus nebuvo nustatytas.

Pareiškime sakoma, kad ministras pirmininkas Davidas Cameronas birželio 27-ąją parlamentui pasiuntė aiškią žinią, kad šis referendumas yra „vienas didžiausių demokratijos veiksmų per Britanijos istoriją“, kai jame balsavo daugiau negu 33 mln. žmonių.

„Ministras pirmininkas ir vyriausybė aiškiai leido suprasti, kad toks balsavimas būna vienas kartoje, ir, kaip sakė premjeras, šis sprendimas turi būti gerbiamas“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime, paskelbtame vyriausybės vardu.

„Dabar turime ruoštis išstojimo iš ES procesui, o vyriausybė pasiryžusi užtikrinti derybose geriausią įmanomą išeitį Britanijos žmonėms“, – pridūrė ministerija.

Šeštadienį pasitraukimo iš ES priešininkai organizuoja pikniką „More in Common“ (Daugiau kartu), kuriame, kaip prognozuojama, dalyvaus 2–6 tūkst. žmonių.

Prieš Britanijos išstojimą iš ES nusistatę žmonės rinksis Londono Žaliajame parke netoli Bakingamo rūmų, karalienės Elizabeth II oficialios rezidencijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.