Pasaulyje

2016.07.08 20:52

NATO laukia konkrečių Rusijos pasiūlymų dėl elgesio virš Baltijos jūros

BNS 2016.07.08 20:52

NATO sveikina Rusijos siekį mažinti incidentų riziką oro erdvėje virš Baltijos jūros, tačiau tikisi sulaukti konkrečių pasiūlymų, sako Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Taip jis reagavo į Suomijos prezidento Sauli Niinisto pasiūlymą Helsinkyje viešėjusiam Rusijos vadovui Vladimirui Putinui susitarti, kad karo lėktuvai virš Baltijos jūros visada skraidytų su įjungtais atsakikliais.

„Sveikinu tai, ką galėtume laikyti išaugusiu Rusijos siekiu imtis skaidrumo užtikrinimo, rizikos sumažinimo ir saugumo ore didinimo Baltijos jūros regione“, – žurnalistams Varšuvoje penktadienį sakė J. Stoltenbergas.

„Mes matėme tik spaudos pranešimus, todėl dar per anksti komentuoti specifiką ir detales. Tačiau mes tikimės, kad sulauksime pasiūlymų ant stalo ir kad galėsime apie juos padiskutuoti konkrečiau“, – pridūrė jis.

NATO teigia, kad Rusijos orlaivių skrydžiai išjungus atsakiklius kelia pavojų civilinei aviacijai. Tačiau Maskva atkerta, jog Aljanso lėktuvų su išjungtais atsakikliais skraido dar daugiau nei rusų.

Šiemet Baltijos jūroje įvyko keli incidentai tarp Rusijos ir JAV karinių laivų bei lėktuvų.

NATO ir Rusijos diplomatų oficialus susitikimas įvyks kitą savaitę.