Pasaulyje

2013.03.23 11:58

ES nepritaria Londono ir Paryžiaus siūlymui panaikinti Sirijos ginklų embargą

ELTA2013.03.23 11:58

 Prancūzija ir Didžioji Britanija penktadienį neįtikino Europos Sąjungos (ES) pritarti jų siūlymui panaikinti ginklų embargą Sirijos sukilėliams, pranešė „Reuters“.

Prancūzija ir Didžioji Britanija penktadienį neįtikino Europos Sąjungos (ES) pritarti jų siūlymui panaikinti ginklų embargą Sirijos sukilėliams, pranešė „Reuters“.

Paryžius ir Londonas nori panaikinti ginklų embargą Sirijos sukilėliams, nes mano, kad tai privers prezidentą Basharą al Assadą pradėti taikos derybas. Per dvejus Sirijos pilietinio karo metus žuvo 70 tūkst. žmonių.

Nepaisant perspėjimų, kad Sirijos vyriausybė gali griebtis cheminio ginklo, Prancūzijai ir Didžiajai Britanijai per susitikimą Dubline nepavyko gauti ES užsienio reikalų ministrų pritarimo. Vokietija ir Austrija prieštarauja ginklų embargo panaikinimui. Jos baiminasi, kad tuomet ginklai patektų į islamistų kovotojų rankas, o B. al Assado rėmėjai Iranas ir Rusija pradėtų tiekti dar daugiau ginklų Sirijos režimui, ir konfliktas pablogėtų.

ES turi iki liepos 1 dienos nuspręsti, ar pratęsti, ar pakeisti Sirijai taikomas sankcijas. Diskusijos šiuo klausimu toliau vyks ES darbo grupėse. Norint pakeisti ginklų embargo sąlygas reikia 27 ES narių pritarimo. Jei susitarti nepavyktų, liepos 1 dieną nustotų galioti visos ES sankcijos Sirijai. Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrai yra pasirengę ieškoti kompromiso. Jie teigė, kad pritartų „labai rimtiems“ embargo pakeitimams, net jei jis ir nebūtų visiškai panaikintas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.