Pasaulyje

2016.07.08 22:46

Dalaso šaulys taikėsi į baltaodžius policininkus

ELTA, LRT.lt2016.07.08 22:46

Dalaso policija nerado sprogmenų toje vietoje, kur kilo šaudynės, pareikalavusios penkių pareigūnų gyvybių, praneša „Reuters“. Kaip praneša žiniasklaida, šaulys, kuris identifikuotas kaip 25-erių Micahas Xavieras Johnsonas, norėjo išžudyti baltaodžius pareigūnus.

Įtariamasis vienam operacijos dalyvių teigė esąs nusivylęs baltaodžiais. Šaulys teigė norintis nužudyti baltaodžius, o ypač – baltaodžius policininkus.

Šaulys buvo nukautas, panaudojant specialų policijos robotą po su sprogmenimis. Prieš tai su juo buvo bandoma vykdyti derybas.

Teisėsaugos pareigūnų teigimu, M. Johnsonas nebuvo padaręs jokių nusikaltimų ir nepalaikė jokių ryšių su ekstremistais. Jis iki 2015-ųjų buvo JAV kariuomenės rezerve.

Dabar jau užblokuotoje paskyroje buvo rašoma, kad snaiperiai nušovė penkis policininkus, ir artimiausiu metu atakos bus tęsiamos. „Jeigu jums patiko mūsų šaulių darbas, imkite savąjį snaiperio šautuvą ir prisijunkite prie mūsų! Tūkstančiai mūsų šalininkų kovos prieš priespaudą visame pasaulyje!“ – sakoma tekste.

Nežinomi asmenys paleido ugnį ketvirtadienį Teksaso valstijos Dalaso mieste per manifestaciją prieš policijos žiaurumą afroamerikiečių atžvilgiu. Oficialiais duomenimis, buvo sužeista 11  policininkų, penki iš jų mirė. Taip pat buvo sužeistas vienas žmogus, tiesiogiai nesusijęs su policija.

Sulaikyti trys įtariamieji: moteris ir du vyrai, kurie nebendradarbiauja su tyrėjais ir neaiškina savo motyvų. Dar vienas įtariamasis nusišovė. Miesto policijos vadovas Davidas Brownas neatmeta, kad asmenų, susijusių su incidentu, gali būti daugiau kaip keturi. Į nusikaltėlių paieškas įsijungė FTB darbuotojai ir specialiųjų dalinių kariškiai.

JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė, kad „nusikaltimas Dalase buvo kryptingas ir suplanuotas“.