Pasaulyje

2016.07.08 14:55

Pamplonoje per bulių bėgimą sužeista 14 žmonių

BNS 2016.07.08 14:55

Ispanijos šiauriniame Pamplonos mieste 14 žmonių nukentėjo per dramatišką antrąjį bulių varymą, vykstant kasmetiniam San Fermino festivaliui.

Dalis iš šešių bulių, penktadienį paleistų bėgti Pamplonos senamiesčio gatvėmis, atsiskyrė ir pradėjo puldinėti visus, pasipainiojusius jų kelyje, sukeldami daug įtemptų momentų.

Bėgimas su buliais, kuriame dalyvavo per tūkstantis žmonių, truko beveik 6 min. – dukart ilgiau negu įprasta.

Tarp sužeistųjų per bėgimą su įniršusiais buliais siauromis grįstomis Pamplonos senamiesčio gatvėmis buvo keturi JAV piliečiai, taip pat indas, portugalas, britas ir pietų afrikietis, nurodė vietos administracija.

Subadyto 73 metų pietų afrikiečio ir 58 metų Pamplonoje gyvenančio ispano būklė buvo sunki, sakoma Navaros regiono vyriausybės tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Dar du amerikiečiai ir indas buvo paragavo bulių ragų, bet nebuvo sunkiai sužeisti, nurodė administracija.

Viena 53 metų amerikietė buvo hospitalizuota dėl traumos.

Televizijos reportaže matėsi, kaip vienas bėgikas tempė bulių už rago, kad gyvulys nesubadytų ant žemės parkritusios moters ir vyro. Kitas bulius keliskart švystelėjo vieną vyrą į orą, kol jo dėmesį nukreipė kiti bėgikai.

Penktadienį paleisti bėgti buliai svėrė 530–650 kilogramų.

Raudonasis Kryžius, kurio medikai teikia pirmąją pagalbą sužeistiesiems per bėgimus, nurodė, kad šeši dalyviai buvo subadyti, patikslindamas ankstensius ligoninės pranešimus, kuriuose minimi penki subadytieji. Oficialioje Raudonojo Kryžiaus „Twitter“ paskyroje rašoma, kad dar aštuoni žmones buvo išvežti į miesto ligonines dėl kitokių traumų, patirtų per bėgimą.

Kasmet devynias dienas vykstančią San Fermino šventę pasaulyje išgarsino Ernesto Hemingway 1926 metų romanas „Fiesta“ (The Sun Also Rises). Šis renginys pritraukia tūkstančius užsieniečių turistų.

Per San Fermino festivalius nuo 1924-ųjų, kaip buvo pradėta rinkti tokia statistika, buliai mirtinai subadė iš viso 15 žmonių.