Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.08 14:39

Tarp apdovanojimų „RegioStars 2016“ finalininkų – ir Lietuvos projektas

LRT.lt 2016.07.08 14:39

Europos Komisija šiandien paskelbė kasmečio konkurso „RegioStars 2016“, kuriuo renkami labiausiai įkvepiantys ir novatoriškiausi regioniniai ES sanglaudos politikos lėšomis remiami projektai, finalininkus.

23 finalininkai atrinkti iš 104 konkurso dalyvių pagal 4 kriterijus: novatoriškumas, poveikis, tvarumas ir partnerystė. Atrinkti 23 projektai – puikūs pavyzdžiai, kaip pasinaudojant sanglaudos politikos lėšomis galima padaryti teigiamą poveikį ES piliečių gyvenimui.

Tarp finalininkų pateko ir Lietuvos projektas – skaidrumo iniciatyva „Jonvabaliai“. „Jonvabalių“ iniciatyva nominuota kategorijoje „Efektyvus administravimas“. Iniciatyva vienija organizacijas, kurios nori ir gali gyventojams plačiau papasakoti, kaip įgyvendino ES lėšomis finansuotus projektus.

Prie iniciatyvos prisijungę ES projektų vykdytojai savanoriškai pildo skaidrumo deklaracijas, atsakydami į klausimus, kaip ir kur buvo panaudotos ES investicijos. Be to, „Jonvabaliai“ skatina gyventojų įsitraukimą – jie kviečiami susipažinti su projektų vykdytojų pateiktomis skaidrumo deklaracijomis, specialiai sukurtame žemėlapyje ieškoti aktualių, įdomių projektų, pakviesti prie iniciatyvos prisijungti dominančius projektus.

Į konkurso finalą atrinkti 23 projektai įgyvendinami 14 valstybių narių: Lietuvoje, Austrijoje, Belgijoje, Kroatijoje, Danijoje, Vokietijoje, Airijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti spalio 11 d. Briuselyje vyksiančioje apdovanojimų ceremonijoje, rašoma pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi