Pasaulyje

2016.07.07 15:25

Rusija kaltina NATO vykdant konfrontacinį kursą

BNS 2016.07.07 15:25

Dėl NATO planų permesti savo pajėgas į Rytų Europą Rusija skeptiškai vertina Varšuvoje vyksiantį Aljanso viršūnių susitikimą. „Mums siūloma konfrontacinė darbotvarkė, kuria mes nesame suinteresuoti“, – laikraščiui „Kommersant“ pareiškė Rusijos ambasadorius NATO Aleksandras Gruško, informuoja agentūra dpa.

NATO penktadienį ir šeštadienį vyksiančiame viršūnių susitikime ketina priimti sprendimą dėl papildomų dalinių permetimo į rytines Aljanso teritorijas. Kiekvienas turi suprasti, kad Rusijos atsakas į tai gali būti tik karinis, pabrėžė A. Gruško.

Rusijos ir NATO santykiai įtempti jau daug metų. Maskva grėsme savo saugumui pirmiausiai laiko JAV planus įkurdinti Rytų Europoje priešraketinį skydą. NATO tuo tarpu kritikuoja dalinių koncentraciją Vakarų Rusijoje.

Pasak A. Gruško, reguliarus kareivių perdislokavimas Maskvai yra efektyviausia saugumo priemonė. „Mes dėl dabartinės (krizinės) situacijos negalime sau leisti 3 mln. vyrų armijos“, – sakė jis. Todėl mobilumas esą yra svarbus saugumo elementas.

„Mes šiuo metu nelaikome NATO partnere problemoms spręsti, – akcentavo A. Gruško. – Mes esame pasirengę dialogui su atskiromis NATO valstybėmis...“ Jis turėjo omenyje būdus išvengti pavojingų rusų ir Vakarų naikintuvų ir laivų susidūrimų.