Pasaulyje

2016.07.07 16:26

Strasbūre atidarytas naujas Lietuvos garbės konsulatas

Lukas Šniolis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.07 16:26

Liepos 6-ąją Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Elzaso regiono sostinėje Strasbūre atidarytas septintasis Lietuvos garbės konsulatas Prancūzijoje. Tikimasi, kad jis plėtos glaudesnius ekonomikos, kultūros ir mokslo ryšius tarp rytų Prancūzijos ir Lietuvos.

Lietuvos konsulatas Strasbūre atidarytas pačioje miesto širdyje generolo Žano Baptisto Klebero aikštėje. Tai didžiausia ir pagrindinė miesto aikštė. Čia veikia parduotuvės, restoranai, prekiauja gatvės prekeiviai, žiemą čia pastatoma Kalėdų eglė.

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Dalius Čekuolis sako, kad garbės konsulai ne tik prisideda prie turizmo, ekonomikos ryšių skatinimo, jie padeda ir vietiniams lietuviams.

Lietuvos garbės konsulas Strasbūre Francisas Hirnas yra regioninio laikraščio DNA, leidžiamo beveik 200 tūkstančių egzempliorių tiražu, redaktorius. Jis mano, kad jo diplomatinė patirtis ir pažintys padės plėtoti Elzaso ir Lietuvos ryšius.

„Prieš tapdamas regioninio laikraščio redaktoriumi aš ilgą laiką vadovavau Strasbūro verslo mokyklai, tad vienas pirmųjų mano darbų galėtų būti susijęs su studijų mainų skatinimu. Žinau, kad kasmet į Strasbūro universitetą atvyksta Vilniaus universiteto studentai, mano tikslas, kad kuo daugiau jų galėtų čia atvykti. Taip pat noriu prisidėti prie Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmų darbo, spartesnio Lietuvos ir Elzaso įmonių bendradarbiavimo“, – apie planus kalbėjo F. Hirnas.

Lietuva turi daugiau kaip 190 garbės konsulų 84 pasaulio valstybėse. Lietuvos konsulatas Strasbūre – septintasis Prancūzijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt