Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Naujasis Kinijos lyderis lankosi Rusijoje

ELTA 2015.09.08 13:45

Kinijos lyderis Xi Jinpingas penktadienį atvyko į Maskvą su pirmuoju prezidento vizitu užsienyje, tuo parodydamas, kad Pekino ir Rusijos santykiai gerėja, skelbia „Reuters“.

Kinijos lyderis Xi Jinpingas penktadienį atvyko į Maskvą su pirmuoju prezidento vizitu užsienyje, tuo parodydamas, kad Pekino ir Rusijos santykiai gerėja, skelbia „Reuters“.

Toks Xi Jinpingo sprendimas siunčia ženklą JAV, kad didžiausia pasaulyje energijos gamintoja Rusija ir Kinija nori sustiprinti savo pajėgas finansų ir geopolitikos srityse – kaip atsvarą prieš JAV.

Xi Jinpingas tapo pirmuoju svečiu iš užsienio, kurį Kremliuje pasitiko Garbės kavalerijos sargyba, Vladimiro Putino įkurta 2002 metais. Pasak pareigūnų, tai rodo, kad Rusijos prezidentas šį vizitą laiko labai svarbiu, gerinant santykius su Kinija.

60-ies V. Putinas pasitiko Xi Jinpingą tvirtai paspausdamas ranką. Vėliau lyderiai nuėjo į pagrindinę Kremliaus posėdžių salę. Abu šypsojosi ir buvo atsipalaidavę, nepaisydami įvykio formalumo.

„Rusijos ir Kinijos santykiai yra labai svarbus veiksnys pasaulio politikoje, – diskusijų pradžioje sakė V. Putinas. – Aš esu tikras, kad jūsų vizitas (...) suteiks Rusijos ir Kinijos santykiams naują galingą impulsą“.

Xi Jinpingas atsakė: „Man susidarė įspūdis, kad mes visada žiūrime vienas į kitą atvira siela, mūsų charakteriai panašūs. Mes visada kalbame mandagiai, esame geri draugai“.

Xi Jinpingas, kuris buvo paskirtas į prezidento postą tik šį mėnesį, jau anksčiau buvo susitikęs su V. Putinu.

Tikimasi, kad per susitikimą Kremliuje bus aptarti klausimai nuo konkurencijos pasaulinėje ginklų rinkoje iki dujų kainų ginčų ir įtakos regione. Manoma, kad Xi Jinpingo vizito metu bus pasirašyta 20–30 dvišalių susitarimų, teigė Rusijos ambasadorius Pekine Sergejus Razovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi