Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.06 12:52

EP balsuoja dėl specialios sienų apsaugos tarnybos

Lukas Kivita, LRT.lt 2016.07.06 12:52

Europos Parlamentas trečiadienį balsuoja dėl specialios sienų ir pakrančių apsaugos tarnybos steigimo. Ji, kilus grėsmei Šengeno erdvei, galėtų skubiai suteikti reikalingą pagalbą pasienyje dirbantiems pareigūnams.

Tuo metu kritikai sako, kad tokia struktūra keltų grėsmę Bendrijos narių suverenitetui.

Planuojama, kad naujoji agentūra galėtų remtis specialiai parengtu kiekvienos šalies pasieniečių rezervu. Visoje Bendrijoje jų būtų bent tūkstantis penki šimtai.

Jie kartu su Europos išorės sienų valdymo agentūros „Frontex“ specialistais būtų siunčiami į karščiausius taškus. Juos pasiųsti galėtų ir Europos Sąjungos Taryba, tačiau jeigu Šengeno zonos stabilumui kiltų grėsmė, o migracijos spaudimą patirianti valstybė pagalbos atsisakytų, tuomet šios šalies pasienyje kaimyninės valstybės galėtų atnaujinti laikiną pasienio kontrolę.

Projekto šalininkų teigimu, tokia agentūra būtų pirmas žingsnis atkuriant Šengeno erdvę, kurios pamatus sudrebino daugiau nei milijonas pernai į Europą atvykusių migrantų ir pabėgėlių.

Tačiau skeptikai tokią sistemą kritikuoja, teigdami, kad ginkluotų pareigūnų siuntimas be šalies pritarimo galėtų būti traktuojamas kaip šalių suverenumo pažeidimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi