Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.05 22:27

Kinijos žiniasklaida ragina ruoštis karui Pietų Kinijos jūroje

15min.lt 2016.07.05 22:27

Įtakingas Kinijos laikraštis, leidžiamas anglų kalba, antradienį perspėjo, kad Kinija turėtų ruoštis kariniam konfliktui Pietų Kinijos jūroje. Toks pranešimas nuskambėjo likus savaitei iki Kinijos ir Filipinų konflikto sprendimo tarptautiniame teisme, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.  

Liepos 12-ąją Hagoje, Nyderlanduose, skelbiamas teismo nuosprendis jau dabar kelia aistras dėl Kinijos ir Filipinų, besiginčijančių dėl Pietų Kinijos salų priklausomybės.

„Global Times“ rašo, kad situaciją labiausiai komplikuoja JAV įsikišimas, kuris, pasak redaktorių kolegijos, grasina net Kinijos suverenumui.

„Vašingtonas dislokavo du lėktuvnešius Pietų Kinijos jūros regione, taip demonstruodamas savo raumenis. Kaip didžiausia karinė galia regione, jie laukia Kinijos paklusnumo“, – piktinosi Kinijos dienraštis, pridurdamas, kad Pekinas turėtų spartinti karinį pasirengimą.

„Net jei Kinija šiuo metu ir negali varžytis su JAV karinėmis pajėgomis savo galia, ji turėtų priversti sumokėti atitinkamą kainą, jei amerikiečiai bandytų kištis“, – teigiama leidinyje.

„Konfliktas gali būti išspręstas kalbantis, bet turime būti pasirengę karinei konfrontacijai. Tai tarptautiniuose santykiuose diktuoja sveikas protas“, – pabrėžė „Global Times“ redaktoriai.

Kiniją jau kurį laiką gerokai pykdo JAV parama dėl salų Pietų Kinijos jūroje kovojantiems Filipinams. Atsaku į amerikietiškų lėktuvnešių dislokavimą taps trečiadienį prasidėsiančios karinės pratybos.

Tuo metu Filipinų valdžia ragina Kinija nuosaikiau reaguoti ir laukti tarptautinio teismo sprendimo.

„Tiesa tokia, kad niekas nenori karinio konflikto, niekas nenori karo“, – pabrėžė Filipinų premjeras Perfecto Yasay`us. Jo teigimu, Filipinai siekia gerų santykių ir su Kinija, ir su Japonija, ir su JAV.

Kinija itin suinteresuota teritorijos plėtra Pietų Kinijos jūroje, mat ten nukreipti dideli prekybos srautai. Manoma, kad kasmet šios jūros pagalba vyksta 5 trilijonų JAV dolerių vertės sandoriai.

Dėl salų ir teritorijos vandenyse Kinija ginčijasi tiek su Filipinais, tiek su Vietnamu, Malaizija, Brunėjumi ir Taivanu.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi