Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.05 19:01

Belgijos teismas nuteisė keturis teroristų vadeivas

BNS 2016.07.05 19:01

Belgijos teismas antradienį skyrė laisvės atėmimo bausmę keturiems teroristinės organizacijos vadeivoms, kurie buvo sulaikyti per mirtiną reidą 2015-ųjų pradžioje; jie buvo įtarti turėję ryšių su ekstremistais, surengusiais išpuolius Paryžiuje ir Briuselyje.

Šiam ketvertui skirta laisvės atėmimo bausmė nuo 8 iki 16 metų už vadovaujantį vaidmenį džihadistų grupėje, kuri buvo susidariusi Vervjė mieste ir planavo žudyti policijos pareigūnus.

Marouane`as El Bali, Souhaibas El Abdi ir Mohamedas Arshadas gavo po 16 metų kalėjimo, tuo tarpu Omaras Damache`as – 8 metus.

2015-ųjų sausio pradžioje per vieną iš kelių reidų prieš islamistų grupuotę policija nukovė du užpuolikus Vervjė mieste, 120 km į rytus nuo Briuselio, netoli Vokietijos sienos. Vervjė nukauti užpuolikai, kaip manoma, kovojo Sirijoje ir paskui grįžo į Belgiją.

Kaltintojai šią grupuotę pavadino Paryžiuje 2015 metais lapkričio 13 atakavusios teroro kuopelės „apytikre kopija“.

Jie tvirtino, kad ši grupė buvo pavaldi Paryžiaus banditų vadeivai Abdelhamidui Abaaoudui.

Pagrindinis įtariamasis M. El Bali buvo apkaltintas kėsinimusi nužudyti šaudydamas į policininkus per susirėmimą Vervjė mieste. Tačiau jis neigė šį kaltinimą.

M. Arshadas sakė teismui veikęs A. Abaaoudo nurodymu – pirkęs portatyvines racijas, medžiagas sprogmenims gaminti, išsinuomojęs du automobilius ir butą Vervjė mieste. Dokumentus parūpinęs smulkus nusikaltėlis S. El Abdi.

O. Damache`as, alžyrietis, buvo suimtas Atėnuose ir vėliau išduotas Belgijai.

A. Abaaoudą, praėjus kelioms dienoms nuo 130 gyvybių nusinešusių išpuolių Paryžiuje, per reidą nušovė policininkai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi