Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.05 17:38

JT: Sirijoje ir Irake „užsienio teroristų“ yra beveik 30 tūkstančių

BNS 2016.07.05 17:38

Sirijoje ir Irake šiuo metu yra beveik 30 tūkst. „užsienio teroristų kovotojų“, pareiškė antradienį aukšto rango JT pareigūnas, perspėdamas, kad išpuolių grėsmė jų šalyse vis labiau didėja.

„Užsienio teroristų kovotojų skaičius yra labai didelis“ karo niokojamoje Sirijoje ir gretimame Irake, sakė Jeanas-Paulis Laborde`as, JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas ir Antiterorizmo komiteto vadovas.

„Jų yra beveik 30 tūkstančių toje teritorijoje; ir kai „Daesh“ („Islamo valstybės“ grupuotės) laikoma teritorija Irake mažėja, matome juos sugrįžtančius, ir ne tik į Europą, bet ir į kitas šalis, iš kurių jie atvyko – pavyzdžiui, Tunisą, Maroką“, – sakė jis žurnalistams Ženevoje.

„Teroro atakų grėsmė tose šalyse vis labiau didėja, kai spaudimas jiems“ Sirijos ir Irako teritorijose stiprėja, pridūrė jis.

J.-P.Laborde`as ragina šalis steigti „filtravimo sistemas, kurios padėtų atskirti iš daugelio (sugrįžtančių) užsieniečių kovotojų, kurie jų yra pavojingi, o kurie – ne“.

Jis, buvęs teisėjas Prancūzijoje, dar pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė turi teisminių priemonių kovai su terorizmu, bet perspėjo, kad „teroristinių organizacijų prisitaikymas ir lankstumas yra spartesnis negu mūsų“.

Teisminių sistemų lėtumą galima kompensuoti glaudžiau bendradarbiaujant su interneto milžinėmis „Google“, „Twitter“ ir „Microsoft“ ir sekti potencialius teroristus internete.

Tačiau J.-P.Laborde`as nurodė, kad tai reikia daryti „nepažeidžiant žodžio laisvės“.

Antiterorizmo komitetas, kurį sudaro JT Saugumo Tarybos narių atstovai, buvo įsteigtas Niujorke po išpuolių JAV 2001-ųjų rugsėjo 11-ąją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi