Pasaulyje

2016.07.05 15:37

EK pirmininkas: patriotai neatsistatydina, kai reikalai pakrypsta sudėtinga linkme

Lukas Kivita, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.05 15:37

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas sako, kad Jungtinės Karalystės išstojimą iš Bendrijos iš dalies nulėmė tai, kad pasitraukimo kampanijoje buvo nemažai klaidingos informacijos apie Europos Sąjungos institucijų veiklą. Tai jis sakė Europos Parlamente surengtoje diskusijoje dėl britų referendumo rezultatų.

Didelė dalis europarlamentarų sako, kad vadinamojoje „Brexit“ kampanijoje populizmo ir dezinformacijos netrūko. Tačiau politikai pripažįsta: referendumo rezultatai liudija apie būtinybę Bendrijos viziją ir tikslus peržiūrėti iš esmės. Jei tai nebus padaryta, tuomet, anot jų, Europos Sąjungos laukia griūtis. 

Parlamente surengtoje diskusijoje pasisakė ir Europos Komisijos pirmininkas. „Patriotai neatsistatydina, kai reikalai pakrypsta sudėtinga linkme“, – šiais žodžius Jean-Claude`as Junckeris akcentavo naujieną apie tai, kad Britų Nepriklausomybės partijos lyderio Nigelio Farage`o ketinimus palikti partijos lyderio kėdę bei kito euroskeptikų vėliavnešio Boriso Johnsono atsisakymą perimti Jungtinės Karalystės vairą. 

Po referendumo rezultatų svaro sterlingo kursas smuko žemyn, politinėje scenoje kilo sąmyšis, tad kitam britų premjerui teks rimtas iššūkis stabilizuoti ir suvienyti šalį. Nors britų ir ES santykiai po skyrybų kol kas neaiškūs, Bendrijos pareigūnai pritaria, kad dialogas tarp abiejų pusių turi būti konstruktyvus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt