Pasaulyje

2021.05.25 17:32

Per susišaudymą Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje žuvo armėnų kariškis

ELTA2021.05.25 17:32

Antradienį per susišaudymą Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje buvo mirtinai sužeistas armėnų kariškis. Tai pranešė Armėnijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba.

„Armėnijos ginkluotųjų pajėgų jaunesnysis seržantas buvo mirtinai sužeistas per susišaudymą, prasidėjusį po to, kai priešininkas paleido ugnį Armėnijos Gegarkuniko srities Verin Šoržos rajone“, – sakoma pranešime.

Anksčiau ministerijos atstovai informavo, kad gegužės 25 d. apie 14 val. 20 min. vietos laiku prie pasienyje esančio Verin Šoržos kaimo buvo užfiksuotas incidentas, per kurį buvo naudojami šaunamieji ginklai. Pasak atstovų, „priešininkas apšaudė armėnų pozicijas“.

Gegužės 12 d. Armėnijos gynybos ministerija pranešė, kad Azerbaidžano ginkluotosios pajėgos „sienos koregavimo“ tikslais mėgino atlikti „tam tikrus darbus“ viename iš Siuniko srities pasienio rajonų. Armėnijos daliniams ėmusis priemonių, Azerbaidžano kariškiai nutraukė šiuos darbus.

Tos pačios dienos vakarą Armėnijos laikinasis premjeras Nikolas Pašinianas sušaukė šalies Saugumo tarybos posėdį, per kurį šiuos įvykius pavadino pasikėsinimu į Armėnijos teritoriją. Pasak jo, Azerbaidžano ginkluotosios pajėgos kirto Armėnijos valstybinę sieną ir 3,5 kilometro įžengė į šalies teritorijos gilumą.

Po to šalys kelis kartus vedė derybas dėl situacijos sureguliavimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt