Pasaulyje

2016.07.05 08:42

B. Obama: laisvę reikia ginti kiekvieną dieną

BNS2016.07.05 08:42

JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį pagerbė šalies kariuomenę, minint Amerikos nepriklausomybės dieną, taip pat atšventė savo dukros Malios 18-ąjį gimtadienį Baltuosiuose rūmuose.

B. Obama sakė, kad žmonėms, svarbu suprasti, koks „stebuklas“ yra Jungtinės Valstijos ir „kaip mums neįtikėtinai pasisekė, kad žmonės prieš daugelį kartų buvo pasiryžę imtis ginklų ir kovoti dėl savo laisvės“.

„Nepriklausomybė nėra kažkas, kas tiesiog atsitinka“, – sakė jis savo trumpoje kalboje keliems šimtams žmonių, susirinkusių Baltųjų rūmų Rytinėje salėje, kai lietus jau antrus metus iš eilės privertė atšaukti kasmetinį pikniką Pietinėje pievelėje, kuriame turėjo dalyvauti apie 5 000 karių, veteranų ir jų šeimų.

„Tai yra kažkas, dėl ko turime kovoti kiekvieną mielą dieną, – pridūrė B. Obama. – Tai kažkas, ką turime ugdyti, dėl ko turim skleisti žinią ir turim darbuotis.“

„Tiems iš mūsų kariškių, kurie negalėjo dalyvauti, tenorime pasakyti, kaip žavimės, gerbiame ir vertiname viską, ką jūs darote kovodami dėl mūsų laisvės kiekvieną mielą dieną“, – pabrėžė prezidentas.

Laisvė apima pagarbą kitiems ir suvokimą, kad kiti bendrapiliečiai galbūt patiria sunkumų, tokių kaip badas arba nedarbas, aiškino B. Obama, pasisakęs po maždaug valandą trukusios koncerto, kurį surengė reperis Kendrickas Lamaras (Kendrikas Lamaras) ir dainininkė bei dainų kūrėja Janelle Monae.

J. Monae savo pasirodymą baigė daina „Let's Go Crazy“, pagerbdama anksčiau šiais metais mirusį popmuzikos žvaigždę Prince`ą.

B. Obama, baigdamas savo kalbą, pasidžiaugė, kad jo vyresnei dukrai Maliai liepos 4-ąją sukako 18 metų.

„Ir kadangi tėvo darbas yra statyti į nepatogią padėtį savo dukras, turiu atlikti paskutinę pareigą“, – pareiškė jis, kartu su susirinkusiais pradėjęs dainuoti „Laimingo gimtadienio“.

Vėliau sostinėje įvyko kasmetinis fejerverkų šou, kuris buvo mažiau įspūdingas nei tikėtasi dėl lietaus debesų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt