Pasaulyje

2016.07.04 16:19

NATO ir Rusija po viršūnių susitikimo Varšuvoje surengs oficialias derybas

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2016.07.04 16:19

NATO ketina surengti oficialias derybas su Rusija tuojau po to, kai vėliau šią savaitę įvyks Aljanso viršūnių susitikimas Varšuvoje, kuriame bloko lyderiai pritars dideliam karinių pajėgumų sustiprinimui, paskatintam konflikto Ukrainoje, pirmadienį paskelbė NATO vadovas Jensas Stoltenbergas.

„NATO ir Rusijos taryba turi atlikti svarbų vaidmenį“, – sakė J. Stoltenbergas žurnalistams prieš penktadienį prasidėsiantį dviejų dienų viršūnių susitikimą.

„Štai kodėl dirbame su Rusija, kad surengtume kitą Tarybos posėdį po viršūnių susitikimo“, – aiškino jis.

Balandį NATO ir Rusijos taryba surengė pirmąjį savo posėdį nuo 2014-ųjų birželio, bet tos derybos baigėsi „dideliais nesutarimais“ dėl Ukrainos ir kitų klausimų, nors J. Stoltenbergas tuo metu sakė, kad susitikimas buvo naudingas.

Pristatydamas NATO vadovų susitikimo Varšuvoje tikslus, Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pabrėžė, kad didėja išlaidos gynybai, o šie pinigai bus naudojami dar efektyviau.

NATO vadovas pasidžiaugė, kad Europos partneriai ir Kanada pasiryžo gynybai skirti 3 proc. daugiau lėšų, tai yra maždaug 8 mlrd. dolerių. Iš viso, jo teigimu, išlaidas gynybai pamažu didins 22 Aljanso narės.

J. Stoltenbergas taip pat pranešė, kad Varšuvoje bus pasirašytas glaudesnio bendradarbiavimo susitarimas su Europos Komisijos vadovu.