Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.04 08:46

Išpuolį Bangladešo restorane įvykdę asmenys buvo žinomi policijai

ELTA 2016.07.04 08:46

Bangladešo pareigūnai įvardino penkis iš vyrų, penktadienį įvykdžiusių žiauriausią šalyje išpuolį, ir teigė, kad užpuolikai buvo žinomi policijai, rašo BBC.

Žuvo 20 įkaitų, iš kurių daugelis užsieniečiai, kai islamistų kovotojai šturmavo kavinę Bangladešo sostinėje Dakoje. Žuvo ir du policijos pareigūnai, o 30 buvo sužeisti. Po 12 valandų pareigūnams pavyko išlaisvinti 13 įkaitų.

„Islamo valstybės“ (IS) grupuotė teigia įvykdžiusi ataką, tačiau vyriausybė neigia tai. IS anksčiau paskelbė nuotrauką, kur įtariami užpuolikai pozuoja priešais IS vėliavą. Bangladešo vidaus reikalų ministras sekmadienį pranešė, kad teroristai priklausė vietinei kovotojų grupuotei. Ji buvo uždrausta daugiau nei dešimtmetį.

„Jie – „Jamaeytul Mujahdeen Bangladesh“ grupuotės nariai ir yra visai nesusiję su IS“, – sakė ministras Asaduzzamanas Khanas. Išpuolio metu teroristai nepateikė jokių reikalavimų, o trims iš jų buvo mažiau nei 22 metai bei jie buvo laikyti dingusiais pastaruosius šešis mėnesius.

Policijos vadas Shahidulas Hoque pateikė kelių užpuolikų vardus: Akashas, Bikashas, Donas, Bandhonas ir Riponas.

Šeši kovotojai nukauti per operaciją restorane „Holey Artisan cafe“ Gulshano rajone. Septintasis sulaikytas ir bus apklausiamas, nes dar neaišku, koks buvo jo vaidmuo.

Teigiama, kad užpuolikai priklauso turtingoms vietinėms šeimoms ir mokėsi privačiose mokyklose bei universitetuose, o ne islamo seminarijose, kur daugelis islamistų kovotojų grupuočių verbuoja naujokus. Socialinė žiniasklaida mirgėjo pranešimais, kuriuose buvę teroristų bendraklasiai atpažįsta keletą iš atakos vykdytojų.

Bangladešas paskelbė dvi nacionalinio gedulo dienas.

Išpuolio metu žuvo devyni italai, septyni japonai, JAV pilietis, indas ir keturi Bangladešo piliečiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi