Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.04 08:17

T. Blairas: „Brexit“ procesas gali būti apskritai atšauktas

Kai kurie  Britanijos politikai teigia, kad šalies išstojimo iš Europos Sąjungos procesas gali neprasidėti iki kitų metų arba apskritai bus atšauktas. 

Buvęs šalies premjeras Tony Blairas BBC eteryje sakė, kad šalis turėtų apsvarstyti išstojimo iš ES alternatyvas. Jis pridūrė, kad 48 procentai žmonių nenori išstoti iš Bendrijos ir tas skaičius nuo referendumo rezultatų paskelbimo išaugo.

Anot T. Blairo, euroskeptikai iki šiol nepateikė aiškaus išstojimo plano ar šalies ateities vizijos, o juos pateikus žmonėms turėtų būti suteiktas šansas vėl balsuoti referendume. Dabartiniai politiniai lyderiai griežtai atmetė antro referendumo galimybę nekreipdami dėmesio į keturis milijonus parašų surinkusią peticiją. 

T. Blairas taip pat teigė, kad Didžioji Britanija, išstojusi iš Europos Bendrijos, praras didelę įtakos dalį pasaulyje, kurią bus labai sunku atsikovoti. 

Valdžioje esantys konservatoriai bando laimėti daugiau laiko išstojimo planavimui. Dabartinis premjeras Davidas Cameronas teigė, kad išstojimo našta teks naujam šalies premjerui, kuris bus renkamas rudenį. Keli į konservatorių partijos postą kandidatuojantys politikai teigė, kad jie norėtų išstojimo procesą pradėti šių metų pabaigoje arba 2017-ųjų metų pradžioje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi