Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.03 16:58

FTB apklausė H. Clinton dėl asmeninio elektroninio pašto serverio naudojimo

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) apklausė demokratų partijos kandidatę į JAV prezidento postą Hillary Clinton dėl asmeninio elektroninio pašto serverio naudojimo, kai ji buvo valstybės sekretorė 2009–2013 m., rašo „Reuters“.

Apklausa FTB būstinėje Vašingtone truko 3,5 val. H. Clinton rinkimų kampanijos atstovai anksčiau nesureikšmino kontraversiškos istorijos dėl elektroninio pašto serverio ir teigė, kad tai atitraukia dėmesį nuo prezidento rinkimų, iki kurių liko keturi mėnesiai.

Duodama interviu TV kanalui MSNBC, H. Clinton sakė esanti patenkinta apklausa, o jos atstovė spaudai pridūrė, kad apklausa buvusi savanoriška.

„Jau daugiau nei metus atsakinėju į klausimus“, – apie asmeninio elektroninio pašto serverio naudojimą sakė buvusi JAV valstybės sekretorė.

Kol kas neaišku, ar H. Clinton apklausa reiškia tyrimo pabaigą artėjant lemiamam momentui prieš prezidento rinkimus. Anksčiau FTB apklausė kelis buvusius H. Clinton padėjėjus, tarp jų ir vyriausiąją padėjėją Humą Abedin.

Per demokratų partijos suvažiavimą, anksčiau nei po mėnesio, H. Clinton turėtų būti oficialiai nominuota partijos kandidate lapkričio 8 d. įvyksiantiems prezidento rinkimams.

Apklausos rodo, kad šiuo metu ji pirmauja prieš respublikonų kandidatą Donaldą Trumpą ir laimėtų rinkimus.

D. Trumpas pareiškė, kad FTB turėtų pateikti kriminalinius kaltinimus H. Clinton dėl jos veiksmų. D. Trumpas taip pat sukritikavo jos vyrą Billą Clintoną, nes anksčiau šią savaitę jis susitiko su vyriausiąja prokurore Loretta Lynch. Ši vėliau teigė besigailinti susitikusi, nors ir neaptarinėjo H. Clinton tyrimo.

FTB aiškinasi, ar H. Clinton komandos nariai nepažeidė įstatymų, kai naudojosi asmeniniu elektroninio pašto serveriu, kuris buvo laikomas jos namuose Čapakoje, Niujorko valstijoje, jai ėjus valstybės sekretorės pareigas 2009–2013 m. Taip pat tiriama, ar serveryje nebuvo dalinamasi įslaptinta informacija.

D. Trumpas mano, kad dėl šio tyrimo H. Clinton turėtų būti pašalinta iš kovos dėl Baltųjų rūmų. Tuo metu H. Clinton ir jos komandai sunkiai sekasi atremti mestus kaltinimus, kad asmeninio elektroninio pašto serverio naudojimas pažeidžiant Valstybės departamento protokolą reiškia, jog ji yra nepatikima kandidatė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi