Pasaulyje

2016.07.03 16:58

Bagdade per IS mirtininko išpuolį žuvo mažiausiai 131 žmogus

Per džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) mirtininko išpuolį Bagdado judriame prekybos rajone mažiausiai 131 žmogus žuvo, o dar maždaug 200 žmonių buvo sužeista, praneša vietos pareigūnais besiremiantis naujienų portalas „Al Jazeera“.

Vienas daugiausiai aukų šiais metais pareikalavęs sprogimas nugriaudėjo Karados rajono gatvėje sekmadienį paryčiais, kai prieš šventojo mėnesio Ramadano pabaigos šventes apsipirkti buvo suplūdę daugiau nei įprasta sostinės gyventojų.

IS po išpuolio paskelbė pareiškimą, kuriame prisiėmė atsakomybę už šią užminuotą automobilį detonavusio mirtininko ataką, nurodžiusi, kad jį įvykdė grupuotės „saugumo operacijas“ įgyvendinęs irakietis.

Džihadistų grupuotė nurodė, kad išpuolio taikinys buvo Irako šiitų, kuriuos ji laiko atskalūnais, dauguma.

Per tą ataką užsiliepsnojo aplinkiniai pastatai ir krautuvės, kurių dalis visiškai supleškėjo.

Vyrai nešė dviejų aukų kūnus iš vieno degančio namo, o minia žmonių stebėjo nuolaužomis užverstoje gatvėje, kaip darbuojasi ugniagesiai.

Gelbėtojai tebeieško kūnų po visą naktį liepsnojusių namų griuvėsiais, tad aukų skaičius gali augti.

Mažesnė bomba sprogo vidurnaktį kitame šiitų rajone. 

Sprogdinimų sostinėje buvo sumažėję po to, kai „Islamo valstybė“ užėmė dideles teritorijas į šiaurę ir vakarus nuo Bagdado 2014 metų birželį, nes džihadistai tuo metu veikiausiai buvo sutelkę dėmesį į operacijas kitur.

Tačiau ši grupuotė vėl pradėjo rengti didelius smūgius prieš Irako civilius, patyrusi karinių nesėkmių. Tokios atakos vykdomos kaip kerštas, taip pat siekiant pavaizduoti, kad džihadistai tęsia puolimą.

Gegužę sostinę sudrebino virtinė sprogdinimų, kai per septynias dienas žuvo daugiau kaip 150 žmonių.

Vėliausi sprogdinimai buvo surengti praėjus savaitei po to, kai Irako pajėgos visiškai susigrąžino džihadistų kontroliuotą Faludžos miestą, esantį už 50 km į vakarus nuo Bagdado.

Prieš vyriausybę kovojančios pajėgos užėmė Faludžą 2014-ųjų pradžioje, o vėliau tas miestas tapo viena pagrindinių „Islamo valstybės“ tvirtovių šioje šalyje.

Irako pajėgos gegužę pradėjo puolimą, siekdamos susigrąžinti tą miestą, kuris buvo likęs vienas iš dviejų, tebekontroliuojamų „Islamo valstybės“ Irake. Šiuo metu džihadistai tebėra įsitvirtinę šiauriniame Mosulo mieste, kuris yra antras didžiausias Irake.