Pasaulyje

2016.07.03 10:25

Bangladešo valdžia: išpuolį įvykdė ne IS sekėjai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.07.03 10:25

Bangladeše gedima aukų, nužudytų per islamistų išpuolį sostinės Dakos kavinėje. Šalies valdžia paskelbė dviejų dienų gedulą. Šalies vidaus reikalų ministras sako, kad islamistai, nužudę 20 įkaitų Dakos kavinėje,  buvo vietiniai kovotojai, o ne grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) sekėjai.

Pasak ministro, šis vietos judėjimas buvo uždraustas Bangladeše prieš daugiau negu dešimtmetį.

Vadinamoji „Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už įkaitų ir dviejų policijos pareigūnų nužudymą per beveik pusę paros trukusią apsiaustį, pasibaigusią šeštadienio rytą. Tačiau šalies atkakliai neigia, kad Bangladeše veikia tarptautinės džihadistų grupuotės.

Policija paskelbė šešių užpuolikų, kurie buvo nukauti per operaciją, vardus ir nuotraukas. Septintas užpuolikas buvo suimtas ir dabar yra tardomas žvalgybos pareigūnų.

Teigiama, kad visi užpuolikai buvo gerai išsilavinę, o dauguma kilę iš turtingų šeimų.

Per ataką nužudyti 20 įkaitų, beveik visi jie užsieniečiai. Tarp aukų – yra 9 Italijos piliečiai, 7 japonai, viena indė ir vienas Jungtinių Valstijų pilietis. 13 žmonių per įkaitų išlaisvinimo operaciją pavyko išgelbėti.

Per susišaudymą žuvo 2 policijos pareigūnai.

Ginkluotų vyrų grupė į kavinę įsiveržė penktadienio vakarą, žmonėms susirinkus į vakarienę. Pasak žiniasklaidos, užpuolikai žudė tuos, kurie nemokėjo pacituoti Korano.