Naujienų srautas

Pasaulyje2016.07.02 15:54

Dėdamiesi pabėgėliais į Europą atvyko 17 IS smogikų

BNS 2016.07.02 15:54

Vokietijos specialiosioms tarnyboms žinoma apie 17 teroristinės „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės smogikų, kurie atvyko į Europą, dėdamiesi pabėgėliais, bet dauguma jų jau likviduoti arba suimti, pareiškė Federalinės konstitucijos apsaugos žinybos (BfV) vadovas Hansas Georgas Masenas.

„Yra įtikinamų įrodymų, kad... 17 žmonių atvyko su IS užduotimi“, – pareiškė pareigūnas interviu Vokietijos laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.

Bet jis patikino, kad „dauguma jų jau nukauti arba kalinami“. Pavyzdžiui, du islamistai buvo likviduoti per teroro aktus Paryžiuje praėjusių metų lapkričio mėnesį.

H. G. Maseno nuomone, IS nėra reikalo naudotis tradiciniais migracijos keliais į Europą, kuriais traukia pabėgėliai, bet šiuo atveju „tai yra galimybių demonstravimas“.

Anksčiau Vokietijos VRM atstovas pareiškė, jog šalies policija gauna šimtus piliečių pranešimų, kad tarp atvykusių pabėgėlių yra IS teroristų. Visi pranešimai tikrinami, pradėta keliasdešimt tyrimų. Pernai į Vokietiją atvyko daugiau kaip milijonas pabėgėlių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi