Pasaulyje

2016.07.01 16:33

Premjero posto siekiantis M. Gove`as: Britanijos lyderis turi tikėti „Brexit“

BNS2016.07.01 16:33

Didžiosios Britanijos politinis stabilumas po rinkėjų sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos penktadienį atrodė kaip tolima perspektyva, šalies teisingumo sekretoriui Michaelui Gove`ui dar aktyviau įsitraukus į kovą dėl Konservatorių partijos lyderio ir premjero postų, nors vienas aukšto rango kolega paragino jį pasitraukti iš varžybų.

M. Gove`as netikėtai stojo į šią kovą, ketvirtadienį iš jos pasitraukus favoritu laikytam Londono merui Borisui Johnsonui – jo ištikimam sąjungininkui pasitraukimo iš ES agitacinėje kampanijoje.

Penktadienį, kalbėdamas apie savo planus, M. Gove`as sakė, kad būtent jis turėtų būti naujas ministras pirmininkas, nes Britanijai turi vadovauti asmuo, kuris nuoširdžiai tiki pasitraukimu iš ES.

Pasak M. Gove`o, jis jau 20 metų agitavo už vadinamąjį „Brexit“, B. Johnsonas prie jų prisidėjo gana neseniai, o pagrindinė M.Gove`o varžovė, vidaus reikalų ministrė Theresa May, iš viso palaikė „pasilikimo“ Bendrijoje stovyklą.

„Geriausiai Britanijai iš Europos Sąjungos vesti tiktų žmogus, kuris įrodinėjo, kad išvestų Britaniją iš Europos Sąjungos, – kalbėjo M.Gove`as. – Ši šalis balsavo už pasikeitimus ir aš ruošiuosi juos pateikti.“